Instalacja do przetwarzania tonerów

Instalacja do przetwarzania tonerów uruchomiona

W ciągu jednej godziny jest w stanie przetworzyć 800 kg tonerów – pierwsza w Polsce i jedna z niewielu w Europie instalacja do przetwarzania tonerów została uruchomiona w miejscowości Micigózd (gmina Piekoszów, woj. świętokrzyskie) przez firmę MB Recycling, działającą w branży zbierania i przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Rozwojowy sektor i instalacja do przetwarzania tonerów

Instalacja do przetwarzania tonerów

Drukujemy dużo, a będziemy jeszcze więcej. Wartość światowego rynku tonerów szacuje się dziś na 19,13 mld dolarów, a wedle amerykańskich szacunków „Reports and Data” liczba to wzrośnie do ponad 28 mld dolarów w 2027 r. Wzrost ten podyktowany jest rosnącym popytem na atramenty zwłaszcza w kontekście opakowań i druku komercyjnego, które odpowiadają za ponad 40% dochodów tego segmentu – wskazuje firma MB Recycling. – Zgodnie z obowiązującymi od 5 lat unijnymi przepisami tonery stanowią zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który wymaga właściwego przetworzenia. Dlatego tak istotne są innowacyjne rozwiązania w kontekście recyklingu tonerów – mówi Paweł Kozieł, dyrektor ds. technicznych i wdrożeń MB Recycling.

Instalacja do przetwarzania tonerów – szybki i bezpieczny recykling

Pierwsza w kraju instalacja do przetwarzania tonerów pozwala na ich szybki i całkowicie bezpieczny recykling, a sam proces jest w pełni zautomatyzowany – zapewnia firma. – Operator podaje kasetę tonerową do podajnika, skąd trafia do rozdrabniacza, tam następuje rozdrobnienie kasety, po czym kolejnym etapem jest separacja proszku tonerowego od metali żelaznych, nieżelaznych oraz tworzyw sztucznych, które ponownie wracają na rynek. Hermetyzacja całego procesu czyni go całkowicie bezpiecznym – tłumaczy Paweł Kozieł. Z tonerów można odzyskać m.in. stal, miedź, aluminium i tworzywa sztuczne, które mogą być ponownie wykorzystane w przemyśle samochodowym, drogowym czy budowlanym – wylicza MB Recycling. Firma dodała, że rozruch instalacji nastąpił w październiku, w listopadzie prowadzone były testy, a obecnie działa ona na pełnej wydajności.

Instalacja do przetwarzania tonerów atramentowych i proszkowych

Instalacja może przetwarzać zarówno tonery atramentowe, jak i proszkowe. – Instalacja niesie ze sobą olbrzymi potencjał i wychodzi naprzeciw potrzebom rynku. Przedsiębiorstwa, instytucje publiczne, szkoły, firmy reklamowe, drukarnie, producenci opakowań – zaryzykowałbym twierdzenie, że nie ma dziś firmy, która nie korzystałaby z drukarki czy innych urządzeń do kopiowania. Jednocześnie zużyte tonery stanowią trudny odpad, z którym wiele osób nie wie, jak właściwie postąpić. Dlatego z jednej strony warto mówić o tym, że tonery to elektryczne śmieci, a także ułatwiać ich szybkie i bezpieczne oddanie – mówi Bartłomiej Hajduk, prezes MB Recycling.

Instalacja do przetwarzania tonerów

Firma zapewnia, że odbiór tonerów następuje z zachowaniem wszystkich procedur prawnych. – Działamy w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dokładamy starań, aby odbiór tonerów z firm i instytucji przebiegał w ciągu kilku dni od zgłoszenia na infolinii 572-102-102. Wszystko w trosce o środowisko i wygodę klienta – zaznacza Tomasz Wirecki, ekspert MB Recycling.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 3 x MB Recycling

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu