przystępuje do programu Zero Waste

Hala Stulecia przystępuje do programu Zero Waste

Wyeliminowanie plastikowych opakowań, zminimalizowanie zużycia papieru, stosowanie produktów z recyklingu, a przede wszystkim edukacja i uświadamianie swoich pracowników – to cele, jakie postawiła przed sobą Hala Stulecia. Bo chociaż sędziwa wiekiem, to nowoczesna i proekologiczna, chce chronić planetę i zamierza z nią przetrwać przynajmniej kolejne sto lat – podkreśla spółka Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa (WPHL).

Hala przystępuje do programu Zero Waste bo potrzeba małych i wielkich zmian!

Przystąpienie do programu Zero Waste jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Hala Stulecia to duże przedsiębiorstwo i wprowadzenie prawidłowej segregacji odpadów, zminimalizowanie zużycia plastiku podczas imprez masowych, czy też zagwarantowanie organizatorom szerokiego dostępu do pitnej wody z kranu to skomplikowane zmiany generujące koszty i wymagające wprowadzenia nowych procedur. Dlatego zaczynamy od zmiany naszych nawyków, którymi chcemy zarazić kontrahentów i organizatorów wielkich wydarzeń. W pierwszej kolejności zamieniliśmy wszystkie opakowania, kubki i sztućce w naszej kuchni na papier, karton i drewno, wszystko biodegradowalne. Nie chcemy zanieczyszczać powietrza przy pracach porządkowych na terenach zewnętrznych, dlatego używamy od niedawna dmuchaw elektrycznych zamiast spalinowych – tak o wprowadzeniu programu Zero Waste w Hali Stulecia opowiada Magdalena Piasecka, prezes Zarządu spółki.

Jednocześnie WPHL zaznacza, że takich małych i przyjaznych środowisku zmian jest więcej: z biur Hali Stulecia na rzecz dzbanków z wodą znikają sukcesywnie plastikowe butelki, a z drukarek wypadają tylko niezbędne dokumenty. – Staramy się też zachęcać pracowników do wprowadzenia ekonawyków w życiu codziennym. Coraz częścią zauważam, że mijają mnie osoby z własną, filtrującą butelką, a zamiast plastikowych reklamówek na ramieniu wisi płócienna torba – dodaje szefowa wrocławskiej firmy.

„Hala Nie Marnuje”, czyli Hala Stulecia przystępuje do programu Zero Waste

W bliższej i dalszej przyszłości w Hali Stulecia można się spodziewać dalszych działań, które mają na celu zminimalizowanie ilości tworzonych odpadów – zapewnia WPHL. Już wiosną na terenach wokół obiektu zamontowane zostaną poidełka, z których będą mogli korzystać dorośli, dzieci oraz ich pupile – psy i koty. Hala Stulecia rozważa także zamontowanie ogólnodostępnych zdrojów wody pitnej wewnątrz samego obiektu. W punktach sprzedaży pamiątek nylonowe smycze zostaną zastąpione przez nowoczesne i proekologiczne, wytwarzane z kukurydzy lub bambusa. Ponadto w punktach handlowych zakupić będzie można kubki wielorazowego użytku oraz notesy i długopisy z makulatury. Na pewno znajdzie się też coś dla dzieci, np. drewniane jojo lub gra domino. Dużym wyzwaniem, z którym Hala Stulecia chce się zmierzyć w najbliższej przyszłości, jest zaprzestanie drukowania ulotek oraz rezygnacja z plastikowych roll-upów i ścianek reklamowych na rzecz produktów z kartonu pochodzącego z odzysku. Projekt „Hala Nie Marnuje” wpisuje się w lokalny program działań zero waste, do którego dołączyło już wiele wrocławskich jednostek i instytucji. Jest on swego rodzaju manifestem wobec hiperkonsumpcji i pokazuje, jak podejmować bardziej świadome i etyczne decyzje. Wypełnia też nasze zobowiązania wobec Ziemi, ochrony jej zasobów i troski o środowisko naturalne – dodaje WPHL.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny