GreenEvo po raz piąty

W piątej edycji konkursu GreenEvo, którego inicjatorem jest Ministerstwo Środowiska, nagrodzono aż 14 przedsiębiorstw (z 20 zgłoszeń). Celem projektu GreenEvo jest promocja polskich „zielonych” technologii na zagranicznych rynkach oraz wspieranie ich eksportu. – 14 innowacyjnych technologii powiększyło portfolio laureatów GreenEvo, dołączając tym samym do grona firm, które pomagają rozwiązywać problemy środowiskowe w Polsce i na świecie najlepszymi dostępnymi technologiami– komentuje Marcin Korolec, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.
 
Wśród nagrodzonych przedsięwzięćznalazły się m.in. urządzenie do kontroli pylenia, przydomowa oczyszczalnia ścieków, technologia produkcji szkła antyrefleksyjnego, pneumatyczna przepompownia ścieków, system pomiaru wietrzności i warunków środowiskowych, bioreaktor hydrofitowy, technologia wysokoefektywnego odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych, kotły i palnik na biomasę, technologia do minimalizacji osadu oraz linie do produkcji brykietu i pelletu z trocin, słomy i innych odpadów pochodzenia rolniczego i leśnego.
 
Tytuł laureata wiąże się m.in. z możliwością uczestnictwa w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu. Zwycięzcy mogą także skorzystać ze wsparcia instytucji rządowych na całym świecie, szerokiej oferty szkoleniowej, prezentacji technologii w wielojęzycznym katalogu dystrybuowanym w różnych krajach oraz produkcji indywidualnych filmów o oferowanych technologiach.
 
Na podstawie: www.mos.gov.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny