Na Gratowisko

Narzędzia ogrodnicze i niepotrzebne rośliny można oddać na Gratowisko

W stolicy Wielkopolski nie trzeba wyrzucać niepotrzebnych roślin, doniczek i sprzętu ogrodniczego! Jeśli nadają się do dalszego użytku, Urząd Miasta Poznania (UM) zachęca, by przynieść je na Gratowisko. Warto dodać, że Gratowisko to punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Co można przynieść na Gratowisko?

Kwiecień i maj to czas, w którym wiele osób wykonuje wiosenne porządki – w domach, na balkonach, tarasach i w ogrodach. Aby się za nie zabrać, często wyposażamy się w nowe narzędzia oraz wyposażenie. Starych, często nadających się jeszcze do użytku przedmiotów wcale nie trzeba jednak wyrzucać. Jak podał UM, narzędzia, doniczki, konewki, a nawet rośliny, których już nie potrzebują mieszkańcy Poznania, a które są jeszcze sprawne, mogą posłużyć innym. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu (ZZO) zaprosił mieszkańców do udziału w inicjatywie „Ogrodowy podzielnik”. Przedsięwzięcie rozpoczęło się 22 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Akcja, dzięki której można dać narzędziom, doniczkom i innym rzeczom drugie życie, będzie prowadzona do 22 maja. W tych dniach zapraszamy na Gratowisko Poznań Dębiec, przy ul. 28 czerwca 1956 r. nr 284 oraz na Gratowisko Poznań Wschód, przy ul. Wrzesińskiej 12 – poinformowała Kaja Mietlicka z ZZO.

W trakcie akcji „Ogrodowy podzielnik”, niepotrzebne przedmioty można przynieść na wskazane Gratowiska. Inne osoby mogą je natomiast zabrać do domu i cieszyć się nimi jeszcze przez wiele lat. W ten sposób każdy może przyczynić się do budowania i promowania gospodarki o obiegu zamkniętym – zaznaczył UM.

Zamiast wyrzucać nadające się do dalszego użytku rzeczy, dajemy im drugie życie. W rezultacie zmniejszamy ilość odpadów i redukujemy obciążenie środowiska naturalnego – dodała K. Mietlicka.

Na podstawie www.poznan.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu