Gospodarka odpadami w aspekcie kontroli

Gospodarka odpadami w aspekcie kontroli i kar

W ostatnich latach system gospodarki odpadami komunalnymi przechodzi gruntowną zmianę. U podstaw tych przeobrażeń leży m.in. potrzeba dostosowania go do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej – zwraca uwagę firma Ekorum.

Gospodarka odpadami w aspekcie kontroli i kar – konferencja w Toruniu

Firma dodaje przy tym, że niestety, w polskiej gospodarce odpadami wciąż mamy do czynienia z licznymi patologiami, które mogą zaprzepaścić szansę na uzyskanie wytyczonych celów, a co za tym idzie – narazić nasz kraj na płacenie kar za nieosiągnięcie wytycznych wskazanych w europejskich dyrektywach.

Stąd też Ekorum organizuje ogólnopolską konferencję pt. „Kontrole i kary w gospodarce odpadami”. To już druga odsłona tej inicjatywy, która w ubiegłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem (ponad 200 uczestników). Odbędzie się ona w dniach 19-20 lutego 2020 r. w Toruniu.

Podczas lutowej konferencji będzie można wysłuchać referatów poświęconych nie tylko prawnym aspektom tego zagadnienia, ale również dostosowaniu zakładów do znowelizowanych zapisów ustawy o odpadach oraz najlepszej dostępnej technologii (BAT). Dodatkowo zostanie zorganizowane studium panelowe z udziałem przedstawicieli wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska oraz urzędów marszałkowskich z różnych województw.

Organizator zaprasza do udziału, a więcej informacji znaleźć można na dedykowanej stronie internetowej.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Ekorum

fot. sozosfera.pl

reklama

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama

partner medialny

reklama