GOAP zaciska pasa

Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” (GOAP) zapowiedział oszczędności w budżecie. Mają one zostać osiągnięte dzięki negocjacjom i nowym umowom z firmami gospodarującymi odpadami oraz zmniejszeniu zatrudnienia.
 
goap
 
Jaki efekt mają przynieść te działania? W ocenie Zarządu GOAP-u, na koniec tego roku Związek osiągnie ponad 10-milionową nadwyżkę. Warto przy tym wspomnieć, iż na początku 2015 r. zadłużenie GOAP-u sięgnęło 30 mln zł.
 
Obecnie władze GOAP-u pracują nad uporządkowaniem sytuacji finansowej Związku, wprowadzają też oszczędności wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Trwają renegocjacje umów z wykonawcami, które – jak zapowiada Związek – mają dać największe oszczędności. Dodatkowe cięcia finansowe dokonają się dzięki ograniczeniu zatrudnienia. Liczba etatów została zredukowana o prawie 20 i obecnie firma zatrudnia 81 osób na umowę o pracę.
 

Partner portalu

Partner portalu

Partner portalu

Partner portalu

reklama

reklama

 

Artykuły i aktualności