Ginące pojemniki

Ginące pojemniki w Gorzowie Wlkp.

Firma ENERIS Ochrona Środowiska zwraca uwagę, że w Gorzowie Wielkopolskim w tajemniczych okolicznościach z altan śmietnikowych i sprzed posesji zaczęły znikać, należące do firmy Eneris Surowce, pojemniki na odpady. Pracowników Związku Celowego Gmin MG-6 w Gorzowie Wlkp. i zajmującej się odbiorem odpadów firmy o tym fakcie informują mieszkańcy.

Ginące pojemniki firmy Eneris Surowce

Eneris wskazuje, że odbiór odpadów w Gorzowie Wlkp. prowadzi, na podstawie przedłużonej do końca marca umowy, na dotychczasowych zasadach. Wymiana pojemników zaplanowana jest dopiero na kwiecień. Dlatego sytuacja ginących pojemników budzi zdziwienie.

Od poniedziałku 16 marca br. do gorzowskiego biura Eneris Surowce zaczęli dzwonić mieszkańcy z pytaniem o pojemniki. Jeden z mieszkańców dzielnicy Piaski zgłosił, że do tej pory przy jego domu stały trzy pojemniki oznaczone naklejką ENERIS Surowce. Teraz tylko dwa z nich mają naklejkę właściciela, trzeci ma już oznaczenie firmy, która od kwietnia ma zacząć odbierać odpady. Stąd pytanie mieszkańca czy odpady z tego trzeciego pojemnika zostaną odebrane.

Eneris wskazuje, że w ciągu kolejnych dwóch dni takich telefonów było znacznie więcej. Na podstawie szczegółowej listy inwentaryzacyjnej stworzonej przez gorzowski oddział ENERIS Surowce, zostały sprawdzone stany jakie powinny być w każdym wskazanym punkcie. Zgodnie z wiążącym ENERIS kontraktem, po przegranym przetargu firma jest zobligowana do zabrania swoich pojemników, ale dopiero od 1 kwietnia i – jak zaznacza – tak to zostało zaplanowane.

Ginące pojemniki – sprawa zgłoszona na policję

Spółka ENERIS Surowce, w związku z zaistniałą sytuacją, zdecydowała przekazać informacje o kradzieży policji i apeluje do mieszkańców Gorzowa Wlkp. o zgłaszanie miejsc, w których zauważone zostały zmiany w liczbie pojemników oznaczonych naklejką tej firmy. Lista taka, wraz z pełnym wykazem inwentaryzacyjnym, trafia w ramach zawiadomienia na policję i do prokuratury.

Na podstawie eneris.pl

fot. ENERIS Ochrona Środowiska

reklama

reklama

reklama

 

reklama