WIOŚ walczy z szarą strefą

Gdański WIOŚ walczy z szarą strefą w gospodarce odpadami

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku (WIOŚ) w ramach swych obowiązków podejmuje m.in. działania wymierzone w tzw. szarą strefę w gospodarce odpadami, w tym w nielegalny demontaż pojazdów.

Warto również dodać, że w działania te włączane są również inne służby, w tym policja i Inspekcja Transportu Drogowego.

WIOŚ walczy z szarą strefą w gospodarce odpadami z policją i ITD

Jak podaje WIOŚ, 9 stycznia br. rozpoczęła się kontrola nielegalnego demontażu pojazdów na prywatnej posesji na terenie gminy Dzierzgoń. W kontroli uczestniczyli również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. W wyniku oględzin ustalono, że na posesji, w różnym stopniu demontażu, znajduje się ponad 50 pojazdów. Samochody te oraz odpady powstałe w wyniku demontażu znajdowały się na całym kontrolowanym terenie, w tym także w szklarniach i pomieszczeniach gospodarczych – wskazuje WIOŚ.

Jak podaje pomorski WIOŚ, pochodzące z demontażu pojazdów odpady, w tym zderzaki, elementy tapicerki, zużyte opony i różnego rodzaju części samochodowe gromadzono w sposób nieselektywny i niezorganizowany. W dodatku w większości przypadków odpady zbierano na nieutwardzonym i niezadaszonym terenie.

Wojewódzki inspektorat zaznacza, że trwa kontrola powyższej działalności.

Z kolei 22 stycznia br. w siedzibie WIOŚ-u w Gdańsku odbyło się szkolenie dla policjantów z kilku komend powiatowych województwa pomorskiego oraz dla funkcjonariuszy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Gdańsku.

Jak podaje WIOŚ, tematem przewodnim szkolenia była gospodarka odpadami w kontekście klasyfikacji odpadów i ich transportu. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się m.in. co to są odpady i jak się je klasyfikuje. Mogli także zdobyć podstawową wiedzę dotyczącą międzynarodowego przemieszczania odpadów. Tematem szkolenia były również kompetencje Inspekcji Ochrony Środowiska po nowelizacji przepisów dotyczących jej działalności.

Szkolenie przeprowadzili pracownicy WIOŚ-u, w tym Radosław Rzepecki, zastępca pomorskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska.

Na podstawie www.gdansk.wios.gov.pl i www.gdansk.wios.gov.pl

fot. WIOŚ w Gdańsku

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny