Gdańska Spółdzielnia Socjalna bez plastiku

Do akcji pn. „Gdańsk bez plastiku” dołączyła Gdańska Spółdzielnia Socjalna (GSS). Jak zaznacza Urząd Miejski w Gdańsku (UM), nowy partner proekologicznej kampanii od 10 lat zajmuje się aktywizacją zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Spółdzielnia odpowiada m.in. za działania nadającą przedmiotom drugie życie „Meble od serca” czy prowadzenie sklepu charytatywnego „Z dobrej ręki”.

Bez plastiku od dwóch lat

Kampania „Gdańsk bez plastiku” działa w mieście od dwóch lat – przypomina magistrat i wskazuje, że jak dotąd dołączyło do niej 39 różnego rodzaju firm i instytucji. Współdziałający z miastem partnerzy swoimi inicjatywami promują proekologiczne postawy, edukują, dbają o naturę, a przede wszystkim zabiegają o ograniczanie użycia plastiku w codziennym życiu. Wśród partnerów akcji są jednostki miejskie, a także duże firmy, takie jak sieci sklepów i galerie handlowe, ale też podmioty realizujące działania socjalne, jak np. najnowszy partner – Gdańska Spółdzielnia Socjalna.

Nowy partner akcji „Gdańsk bez plastiku” od 31 maja

Oficjalne przyłączenie nowego partnera do proekologicznej kampanii odbyło się w poniedziałek, 31 maja przy siedzibie GSS w Nowym Porcie. W wydarzeniu wzięły udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Beata Dunajewska, miejska radna, przewodnicząca klubu radnych „Wszystko dla Gdańska” oraz członkinie Zarządu GSS – Katarzyna Littwin, prezes oraz Beata Charkiewicz i Katarzyna Salewicz.

To duża radość, kolejna ważna instytucja dołącza do kampanii „Gdańsk bez plastiku”. Mam wrażenie, że te działania przestały już być kampanią, a są naszym codziennym życiem. Dbając o ekologię udowadniamy, że chcemy bardzo świadomie decydować o naszej przyszłości. Cieszę się, że Gdańska Spółdzielnia Socjalna swoimi działaniami świadomie przejmuje odpowiedzialność za naszą przyszłość, za przyszłość naszej planety – mówiła podczas spotkania prezydent Dulkiewicz.

Zasady funkcjonowania bez plastiku przekazane na tablicach

Podczas wydarzenia prezydent Gdańska wręczyła przedstawicielkom Zarządu GSS tablice prezentujące główne zasady ograniczania plastiku w codziennym życiu – 10 zasad dla mieszkańców i pięć zasad dla przedsiębiorców.

Dbanie o ekologię i stosowanie zasad ograniczania plastiku to nasza codzienność. Czujemy się realizatorem tej akcji od samego początku i zawsze traktowaliśmy jej założenia jako zobowiązania dla Spółdzielni. Prowadzimy także działania, które nadają przedmiotom drugie życie. Realizujemy projekt „Meble od serca”, w którym pozyskujemy meble od darczyńców i przekazujemy je osobom potrzebującym. Prowadzimy także sklep charytatywny „Z dobrej ręki”. Przystąpienie do kampanii to dla nas naturalny krok i mamy nadzieję, że nasz udział jako partnera pozwoli na jeszcze szersze promowanie ekologicznych zachowań wśród gdańszczanek i gdańszczan – mówiła Katarzyna Littwin prezes Zarządu GSS.

Gdańsk bez plastiku” – proekologiczna inicjatywa miasta

„Gdańsk bez plastiku” to inicjatywa miasta polegająca na promowaniu proekologicznych postaw, dbaniu o naturę, a także zmniejszaniu użycia plastiku w życiu codziennym mieszkańców i przedsiębiorców. W ciągu dwóch lat, czyli od początku trwania akcji, dołączyło do niej 39 partnerów. Urząd Miejski w Gdańsku jako pierwszy w Polsce zrezygnował z plastikowych butelek z wodą na rzecz szklanych oraz wyeliminował plastik z codziennego funkcjonowania. Miasto poprzez różne inicjatywy – rozdawanie bawełnianych toreb na zakupy, spotkania edukacyjne czy stworzenie proekologicznych murali zdobiących szkoły – stara się dotrzeć z przekazem do jak największej liczby mieszkańców.

Na podstawie media.gdansk.pl

fot. Grzegorz Mehring

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny