In-house w gdańskich odpadach

Gdańsk przygotowuje się do in-house

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oficjalne zaprosił nowo powstałą miejską spółkę, Gdańskie Usługi Komunalne (GUK) do negocjacji umowy na odbiór odpadów komunalnych z jednego z sześciu sektorów Gdańska.

Jak podaje gdański magistrat jest to kolejny, kluczowy krok do zlecenia tej usługi w ramach zamówienia w trybie in-house.

In-house w gdańskich odpadach

Urząd Miejski w Gdańsku przypomina, że podmiot należący do Gminy, od kwietnia przyszłego roku ma, ma obsługiwać sektor VI, który zamieszkuje blisko 100 tys. osób. Wspomniany sektor obejmuje dzielnice: Brętowo, VII Dwór, Suchanino, Piecki-Migowo, Siedlce oraz Ujeścisko-Łostowice.

Intensywnie przygotowujemy się do tego zadania, budujemy też potencjał do dalszego rozwoju. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania sprzętu i zatrudniamy ludzi. Jesteśmy gotowi do niezwłocznego podpisania umowy in-house z Miastem Gdańsk, aby wiosną objąć sektor – mówi Bartosz Piotrusiewicz, prezes Gdańskich Usług Komunalnych.

Jak uzasadniano kilka miesięcy temu, kiedy GUK zaczął prace, podmiot ma zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i Miasta Gdańska w zakresie odbioru odpadów. Ma też pozwolić na spowolnienie wzrostu kosztów w gospodarce odpadami. Według magistratu spółka ma spełniać funkcję bezpiecznika, który ma stabilizować system. Obecnie prowadzone są prace związane m.in. z zakupami pojemników, kontenerów oraz wyleasingowaniem taboru. Równolegle toczy się procedura przekazania zadania.

GUK został powołany przez Miasto Gdańsk właśnie by świadczyć dla miasta usługi w ramach procedury in-house. W najbliższym czasie będziemy finalizować zawarcie umowy in-house z naszą spółką, by gdańszczanie mieszkający w sektorze VI, mogli być wzorcowo obsłużeni w zakresie odbioru odpadów. Jesteśmy zdeterminowani by stało się to niezwłocznie – mówi Mieczysław Kotłowski, dyrektor Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM w Gdańsku

fot. sozosfera.pl

reklama

partner portalu

 

reklama