Gaszenie odpadów

Wojsko wspomoże gaszenie odpadów?

Wczoraj, w środę 16 stycznia br., Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski udał się do Pyszącej, gdzie po raz kolejny doszło w ostatnich dniach do pożaru nagromadzonych odpadów. Jak podaje Wielkopolski Urząd Wojewódzki (WUW), to już szósty pożar na tym obiekcie. Do pierwszego doszło w kwietniu ub.r.

O prowadzonej akcji gaśniczej składowiska odpadów w miejscowości Pysząca (pow. śremski) wczoraj wojewoda wielkopolski rozmawiał z komendantami wojewódzkim i powiatowym Państwowej Straży Pożarnej oraz burmistrzem Śremu. Wizytował też miejsce zdarzenia.

Gaszenie odpadów ze wsparciem wojska – wojewoda wnioskuje do MON

Zawnioskuję do ministra obrony narodowej o wsparcie sił strażackich wojskiem dysponującym ciężkim sprzętem potrzebnym w szybkim ugaszeniu ognia. Wszystkim nam zależy na jak najszybszym ugaszeniu pożaru – powiedział Zbigniew Hoffmann podczas wizyty w Pyszącej.

Gaszenie odpadów

Jak zaznacza WUW, do akcji gaśniczej strażacy zadysponowali sprzęt z całego regionu, m.in. agregaty pompowe bardzo dużej wydajności. Cały czas w akcję zaangażowana jest grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego, monitorująca stan powietrza. Stan środowiska jest również kontrolowany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ). Zdaniem inspektorów WIOŚ, pożar nie stwarza aktualnie zagrożenia dla zdrowia ludzi.

Po akceptacji wniosku wojewody przez Ministerstwo Obrony Narodowej, wojsko zadysponuje m.in. koparki oraz spychacze do usuwania płonącej hałdy.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WUW

fot. WUW

partner portalu

reklama

reklama

reklama