Gala nagród!

Nieodłącznym elementem Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON jest Gala, podczas której corocznie nagradzane są osoby i różnorodne podmioty zaangażowane w działania prośrodowiskowe. Podobnie było także w miniony poniedziałek, kiedy to w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zgromadzili się uczestnicy Kongresu, by poznać laureatów licznych konkursów.
 
Po raz pierwszy nagrodzono samorządy zaangażowane w działania, mające na celu ograniczanie tzw. niskiej emisji. Konkurs „Gmina z misją” podzielono na trzy kategorie. W pierwszej, przeznaczonej dla gmin liczących poniżej 50 tys. mieszkańców, zwyciężyła Gmina Koszęcin. W kategorii 50-100 tys. mieszkańców nagrodzono Gminę Piaseczno, a w ostatniej – powyżej 100 tys. – uhonorowano Miasto Bielsko-Biała.
 
W ramach Konkursu „Odpowiedzialni w Biznesie” oceniane są inicjatywy przedsiębiorców, których celem jest minimalizacja oddziaływania na środowisko. W tegorocznej edycji Konkursu nagrodzono NICZUK METALL-PL (w kategorii przedsiębiorstwo), spółkę GREEN POWER (kategoria innowacje środowiskowe – innowacyjny projekt, gotowy do komercjalizacji) oraz Instytut Nowych Technologii Inżynierii Środowiska (kategoria innowacje środowiskowe – innowacyjny projekt, wdrożony już w praktyce).
 
 
Z ekoodpowiedzialnością wiąże się także idea certyfikacji i systemów zarządzania. Mówi się, że „zielonymi Oskarami są certyfikaty EMAS”. Podczas uroczystości kolejnym czterem podmiotom – H&M HENNES & MAURITZ LOGISTICS, Konsorcjum Olejów Przepracowanych Organizacja Odzysku, Cementowani „ODRA” i spółce REMONDIS Tarnowskie Góry – wręczono zatem poświadczenie spełniania wyśrubowanych warunków środowiskowych w ich działalności.
 
Od poniedziałkowego wieczoru tytułem Dyrektora Roku 2014 może posługiwać się Piotr Rozwadowski, prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Toruniu. To jednak niejedyny tytuł, jaki przyznano podczas Gali – za Promotora Energetyki Odnawialnej uznano bowiem Grzegorza Wiśniewskiego.
 
W kategorii osobowość Nagrodę Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki odebrał Jacek Bożek z Klubu Gaja, a w kategorii dziennikarz – Adam Wajrak z „Gazety Wyborczej”.
 
Tego wieczoru zebrani poznali także laureatów Konkursu „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu. I tak Puchar Recyklingu Ministra Środowiska otrzymało miasto Leżajsk, Puchar Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Komunalnik” z Kętrzyna. Puchar Polskiej Izby Ekologii przypadł w udziale Zakładowi Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej, a Puchar Związku Miast Polskich – firmie Gospodarka Komunalna w Błażowej. Tygrysem Recyklingu okazała się być Spółka Komunalna WSCHOWA.
 
Wszystkim laureatom należą się przede wszystkim podziękowania za ich niezłomną pracę na rzecz ochrony środowiska, a także gratulacje, że ich trud został uhonorowany.
 

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny