Fotopułapki pomogą strażnikom miejskim

Fotopułapki pomogą strażnikom miejskim

Dzikie wysypiska odpadów i porzucanie śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych wciąż jeszcze stanowią utrapienie wielu samorządów. Stąd też coraz częściej walkę z tym procederem wspiera stosowanie urządzeń rejestrujących obraz, tzw. fotopułapek. Od teraz w walce z dzikimi wysypiskami fotopułapki pomogą strażnikom miejskim w Częstochowie.

Fotopułapki pomogą strażnikom miejskim w walce z dzikimi wysypiskami

Częstochowska Straż Miejska otrzymała od Centrum Usług Komunalnych pięć specjalistycznych fotopułapek, które posłużą do monitorowania miejsc nielegalnego składowania odpadów – poinformował Urząd Miasta Częstochowy (UM).

Jak podaje UM, przekazane częstochowskim municypalnym fotopułapki to nowoczesne urządzenia, spełniające regulacje prawne związane z ochroną danych osobowych. Oznacza to, że dzięki specjalnemu szyfrowaniu, dane zapisane na karcie są niedostępne dla osób postronnych, nawet w przypadku gdy urządzenie zostanie skradzione.

Jednocześnie magistrat wskazuje, że każda z kamer posiada czujnik ruchu, który wpływa na energooszczędną pracę przez całą dobę, a w nocy działanie fotopułapek wspomagana jest niewidocznym oświetleniem generowanym przez diody. W przypadku pojawienia się ruchu, urządzenie zostaje wybudzone ze stanu uśpienia i w ciągu 1 sekundy rozpoczyna rejestrację. Do fotopułapek załączono karty pamięci oraz paski mocujące pozwalające na bezinwazyjne montowanie w trudnych warunkach. Dodatkowo zakupione zostały specjalne linki z zamkiem zabezpieczającym przed kradzieżą. Koszt jednej fotopułapki to ok. 2 tys. zł.

Urządzenia zostaną zamontowane m.in. w miejscach, gdzie często powstają dzikie wysypiska i w ten sposób fotopułapki pomogą strażnikom miejskim.

Na podstawie www.czestochowa.pl

fot UM Częstochowy

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny