fotopułapkami w śmieciarzy

Fotopułapkami w śmieciarzy!

„Nie podrzucaj śmieci!” – apeluje Urząd Miasta Zakopane (UM) i informuje, że Miasto w ramach akcji zwalczania nielegalnych podrzutów odpadów do koszy ulicznych i „dzikich wysypisk śmieci”, montuje zakupione w tym celu fotopułapki.

Zakopane uderza fotopułapkami w śmieciarzy

Jak zaznacza UM, fotopułapki tą to urządzenia mobilne z funkcją zdalnego przesyłu danych, wyposażone w czujniki ruchu. Dzięki temu służby miejskie z dużą skutecznością mogą ścigać i ustalać sprawców tych nielegalnych czynów, w wyniku których miasto jest zaśmiecane.

Miejsca, gdzie powtarzają się przypadki podrzucania odpadów, będą na bieżąco obejmowane monitoringiem, a za stwierdzone przewinienia wyciągane będą surowe konsekwencje prawne – ostrzega zakopiański magistrat, który uderza fotopułapkami w śmieciarzy.

Dla zobrazowania akcji, urzędnicy miejscy na stronie internetowej Miasta opublikowali fotografię z nagrania fotopułapki zamontowanej na ul. Ks. Józefa Stolarczyka w Zakopanem, która w nocy z 23 na 24 stycznia zarejestrowała popełnienie wykroczenia, polegającego na porzuceniu odpadów. Jak dodał UM, trwa ustalanie tożsamości osoby, która od pewnego czasu stale podrzuca odpady komunalne do kosza ulicznego.

Na odstawie www.zakopane.pl

fot. UM Zakopane

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama