Fotopułapkami w dzikie wysypisko

Fotopułapkami w dzikie wysypisko

Na terenie gminy Koluszki policjanci zlokalizowali nielegalnie gromadzone odpady. Pomogły w tym sygnały od mieszkańców gminy nanoszone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB).

Magistrat i policja w ramach współpracy uderzyli fotopułapkami w dzikie wysypisko

Jednocześnie Komenda Główna Policji (KGP) podała, że w związku ze stwierdzeniem nielegalnego procederu, w ramach współpracy z Urzędem Miejskim w Koluszkach, na terenie, gdzie składowano odpady rozlokowane zostały tzw. fotopułapki.

Jak podaje KGP, działania przeciw nielegalnemu składowaniu odpadów zaczęły się 5 kwietnia br. To znaczy od czasu, gdy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zlokalizowane zostało dzikie wysypisko. Koluszkowska policja, reprezentowana przez dzielnicowego mł. asp. Michała Piekarskiego podjęła czynności w tej sprawie. Efektem działań jest właśnie umieszczenie, w ramach współpracy dzielnicowego z Urzędem Miejskim w Koluszkach, w miejscach, gdzie nielegalnie gromadzone były odpady fotopułapek.

Zainstalowane urządzenia rejestrujące po wykryciu ruchu, zarówno w dzień, jak i w nocy, samoczynnie wykonują zdjęcia. Jak zaznacza policja, od momentu montażu systemu w miejscach objętych jego działaniem nie doszło do ponownego podrzucania odpadów. Poprzednio zgromadzone odpady zostały tymczasem uprzątnięte, a na KMZB, od ponad miesiąca, nie została naniesiona przez mieszkańców informacja o bezprawnym wyrzucaniu śmieci.

Na podstawie policja.pl

fot. policja

partner portalu

reklama

reklama

reklama