fotopułapkami w dzikie wysypiska

Fotopułapkami w dzikie wysypiska

Urząd Miasta Legnica (UM) zwraca uwagę, że plaga dzikich wysypisk pojawiających się na terenie miasta nie będzie już bezkarna. Oto bowiem w różnych częściach Legnicy zamontowane zostały, i odpowiednio ukryte, kamery popularnie zwane fotopułapkami.

Legnica uderza fotopułapkami w dzikie wysypiska

O tym, że system działa przekonał się osobnik, który postanowił pozbyć się odpadów w sposób niezgodny z przepisami i… dobrym wychowaniem. Jedna z zamontowanych w Legnicy kamer, dająca bardzo wyraźny obraz, zarejestrowała fakt przyjazdu samochodem i pozbycia się przez mężczyznę odpadu.

Jak się okazało legnicka straż miejska nie miała żadnych problemów zarówno z identyfikacją samochodu, jak i mężczyzny, który złamał prawo. Odnaleziono go i ukarano mandatem. Przy tej okazji legnicki magistrat przypomina, że pozbywanie się odpadów w sposób niezgodny z prawem, zagrożone jest karą grzywny w wysokości do 5000 zł.

Jak podaje UM, zastosowane w Legnicy fotopułapki są przenośne i mają wspomagać wykrywanie „autorów” dzikich wysypisk śmieci i nielegalnego wyrzucania odpadów, które zanieczyszczają miasto. Kamery zostały zakupione przez Wydział Środowiska I Gospodarowania Odpadami UM, a korzysta z nich Straż Miejska w Legnicy.

Warto przy tym dodać, że niecały rok temu legnicki magistrat informował, iż każdego roku z miasta wywożone są setki ton różnego rodzaju odpadów, wśród nich niebezpiecznych. Koszty usuwania odpadów z dzikich wysypisk liczy się w setkach tysięcy zł.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. UM Legnica

partner portalu

reklama

reklama

reklama