Elektroodpady – udana akcja zbiórkowa

IV Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu dobiegły końca. Ich uroczysty finał zorganizowano 26 listopada br. W jego trakcie organizatorzy (Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Wrocławia oraz Centrum Kulturalne Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu) podsumowali działania realizowane w ramach tegorocznej akcji oraz wręczyli nagrody zwycięskim zespołom.
Imiejsce gimnazjum
 
W tym roku akcja została przeprowadzona w nieco zmienionej formule. Wszystkim zależało na jak najbardziej praktycznym wymiarze działań. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowo docenianej przez nich Grze miejskiej, ale też stanęli przed dodatkowym wyzwaniem. Ich zadaniem było zorganizowanie w swoich lokalnych społecznościach kampanii promującej zbiórkę elektroodpadów poprzez bezpłatną usługę „Elektrośmeciarka”. Organizatorzy wsparli młodzież emisją specjalnie przygotowanego spotu. Od 20 października br. przez dwa tygodnie w większości autobusów we Wrocławiu można było obejrzeć krótki i humorystyczny filmik o tym, co można zrobić z elektrośmieciami, aby mieć pewność, że trafią do przetworzenia. Dzięki akcji oraz ogromnemu zaangażowaniu i kreatywności młodzieży udało się zebrać i oddać do recyklingu blisko 5 ton ZSEE!
 
Najwięcej elektroodpadów, aż 785 kg, udało się przekazać do recyklingu dzięki działaniom zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 68 i zajęli oni pierwsze miejsce w konkursie „zbiórkowym”. Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa nr 50, zbierając 714 kg elektrośmieci, a trzecie – Szkoła Podstawowa nr 8, z wynikiem 300 kg.
 
W Grze Miejskiej wzięło udział aż 41 zespołów z 24 szkół podstawowych i 17 gimnazjów, łącznie ponad 500 osób. W tym roku zwycięzcy otrzymali wyjątkowo atrakcyjne nagrody – m.in. sprzęt elektroniczny. Przewidziano także książki dla każdego z uczestników.
 

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama