Ekozabawa w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku na jeden dzień zamienił się w miejsce zabaw, konkursów i śpiewu, a wszystko pod hasłem „eko”. 7 czerwca br. odbył się tam bowiem festyn ekologiczny, zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku z okazji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 
Na imprezie, oprócz stoiska organizatora, nie brakowało też innych, ciekawych ekspozycji, prezentowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, Parki Narodowe – Białowieski i Biebrzański oraz Parki Krajobrazowe – Puszczy Knyszyńskiej, Łomżyński, Doliny Narwi i Suwalski, Nasz Białystok jest Eko oraz Starostwo Powiatowe w Hajnówce.
 
białystok1
 
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz mody ekologicznej EKO STYL 2014 – kolekcji wykonanej z materiałów przeznaczonych do recyklingu, którą przedstawiły przedszkolaki. Bardzo wielu chętnych zgłosiło się po wyjątkową publikację RDOŚ-u w Białymstoku: „Dlaczego w trawie piszczy? Gawędy Simony Kossak”, którą można było otrzymać za nietypową „walutę” – torbę z plastikowymi butelkami.
 
Spore grono uczestników wzięło udział również w konkursie wiedzy o inwestycjach ekologicznych, zrealizowanych na terenie woj. podlaskiego, dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. Pytania przygotował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.
 
W namiocie Nasz Białystok jest Eko przeprowadzone zostały warsztaty edukacyjne oraz zbiórka zużytych baterii pod hasłem „Bez stresu dla środowiska”.Każdy, kto przyniósł co najmniej 10 zużytych baterii, otrzymał antystresową zabawkę i ekologiczną torbę.
 
Na podstawie: www.bialystok.rdos.gov.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny