Ekoporty nieco dłużej

Od 29 września br. dwa szczecińskie Ekoporty (punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych) będą pracowały o dwie godziny dłużej – do 19.00. Zakład Usług Komunalnych podjął taką decyzję w związku z faktem, iż z tego typu obiektów korzysta coraz więcej mieszkańców.
 
Do września br. Ekoporty odwiedziło już ponad 19 tys. szczecinian. Dla porównania, w całym 2013 r. było ich 18 tys., a jeszcze rok wcześniej – zaledwie 9 tys.
ekoport baterie1 
 
Co więcej, ZUK jest już gotowy do otwarcia nowego, siódmego już punktu – przy ulicy Leszczynowej. Czeka tylko na formalne potwierdzenie pozwolenia na użytkowanie. Jest on znacząco, bo aż 10-krotnie większy niż każdy z pozostałych Ekoportów. Ma ponad 8 tys. m2 powierzchni. Dodatkowo przewidziano w nim możliwość rozładunku ciężkich materiałów z dwóch poziomów – przygotowana została specjalna rampa, która to ułatwi. Nowym elementem jest także ścieżka edukacyjna. Ustawiona została wiata ze stołami, ławkami, tablicami edukacyjnymi, a także tablicą interaktywną. Jest to miejsce przeznaczone dla nauczycieli oraz uczniów, którzy będą uczestniczyć w zajęciach z ekologii. Nowy Ekoport również będzie czynny do 19.00.
 
Na podstawie: www.szczecin.pl
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu