Ekobus nie ma wakacji

Największa ekologiczna kampania edukacyjna w regionie bydgosko-toruńskim pn. „dalEKOwzroczni” trwa również w czasie wakacji. Ekobus Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania OdpadówProNatura”, wyposażony w nowoczesne narzędzia dydaktyczne i stanowiska badawcze, odwiedza różne zakątki województwa, by dzieci nawet z małych miejscowości mogły się z nimi zapoznać.
Konstrukcja Ekobusa oparta jest na specjalnej prototypowej, rozkładanej zabudowie. Samochód wyposażony jest m.in. w komputery z dedykowanymi programami edukacyjnymi, tablicę multimedialną, cyfrowe mikroskopy, makietę spalarni odpadów, stanowisko rowerowe czy stanowiska do segregacji odpadów.
 
W najbliższych tygodniach wakacyjnych Ekobus odwiedzi przede wszystkim regionalne festyny, a od września pojawi się znowu w przedszkolach, podstawówkach, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych.Lekcje i szkolenia z wykorzystaniem Ekobusa są częścią kampanii edukacyjnej realizowanej w ramach projektu pn. „Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego”, współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
 
W lipcu br. Ekobus odwiedził m.in. Festyn rodzinny w Pędzewie, Sołtysiadę w Sicienku, festyn w Nowej Wsi Wielkiej czy Święto rabarbaru w Trzebieniu. Aktualny harmonogram wizyt mobilnego laboratorium znajduje się na stronie internetowej www.generacjaczystejenergii.pl.
 
Podczas tych imprez animatorzy wraz z bohaterem kampanii – Bocianem Bogusiem – zachęcają m.in. do ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów, ich segregacji czy recyklingu. Eksperci w mobilnym laboratorium dzielą się także wiedzą dotyczącą świadomych zakupów. – Podczas spotkań pokazujemy również, że śmieci stanowią surowiec energetyczny, a każdy worek odpadów to megawatogodzina prądu i gigadżul ciepła – wyjaśnia Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.
 

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu