Efekt gwarantowany

Kolumny muzyczne, zmywarka do naczyń, maszyna do szycia oraz komputery, lodówki, telewizory i radia – w ciągu dwóch tygodni od wprowadzenia nowej usługi Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu odebrało od torunian blisko 4 tony elektroodpadów.
 
Od początku czerwca br. MPO świadczy mieszkańcom nową usługę – darmowy odbiór wielkogabarytowych zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych bezpośrednio z posesji. – Cieszymy się, że to torunianom odpowiada komentuje Piotr Rozwadowski, prezes spółki.
 
Wśród przekazanych elektroodpadów znalazło się się m.in. 50 telewizorów, 21 monitorów komputerowych, 15 pralek, 11 odkurzaczy, 10 lodówek, dziewięć drukarek, siedem czajników elektrycznych, sześć kolumn muzycznych, cztery radia i jedna maszyna do szycia. Przekazywany pracownikom MPO sprzęt jest najpierw segregowany na odpowiednie grupy i rodzaje, a następnie przygotowywany do transportu i zabezpieczany przed uszkodzeniem. W MPO bowiem nie demontuje się elektroodpadów, tylko je magazynuje i przekazuje do specjalistów zajmujących się recyklingiem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
 
Na podstawie: www.mpo.torun.pl
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu