dzikie wysypisko w Gorzowie Wlkp.

Dzikie wysypisko w Gorzowie Wlkp. – sprawca ukarany

O tym, że Straż Miejska w Gorzowie Wlkp. (SM) ujęła kolejnego śmieciarza poinformował Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. (UM).

Podrzucił odpady na dzikie wysypisko w Gorzowie Wlkp., a następie zapłacił mandat

Sterty kartonów, połamane meble, plastikowe butelki i unoszące się torebki foliowe nie tylko odstraszają swoim wyglądem, ale przede wszystkim stanowią poważne niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia i zagrożenie dla środowiska naturalnego – przekonuje gorzowska SM, a taki właśnie widok gorzowscy strażnicy zastali w miniony wtorek na ulicy Jedwabniczej w Gorzowie. Jednak sprawca nie pozostał bezkarny, bowiem municypalni ustalili kto usiłował pozbyć się w taki sposób odpadów. Jeszcze tego samego dnia sprawca został ukarany mandatem w maksymalnej wysokości – 500 zł oraz zobowiązany do uprzątnięcia terenu.

Teren, na którym ujawniono odpady, to „ulubione miejsce śmieciarzy”, bowiem służby miejskie porządkowały już w tym roku okolice tej ulicy, na której teraz ujawnili dzikie wysypisko – zaznacza SM.

Gorzowska Straż Miejska przypomina, że za zaśmiecanie terenów publicznych oraz usuwanie odpadów z terenu swojej nieruchomości w sposób niezgodny z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gorzowa Wlkp. grozi grzywna do 5 tys. zł.

Jednocześnie municypalni z Gorzowa podkreślają, że usuwanie dzikich wysypisk generuje ogromne koszty. Stąd też strażnicy miejscy będą częściej kontrolować miejsca szczególnie zagrożone zaśmiecaniem, w tym także ulicę Jedwabniczą.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Gorzowa Wlkp.

fot. Straż Miejska

reklama

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

 

reklama