Dzikie wysypisko uprzątnięte

Dzikie wysypisko uprzątnięte

Dzielnicowi ze Szczercowa, sprawdzając zgłoszenia dokonane w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odnaleźli dzikie wysypisko odpadów.

Jak podaje Policja, wkrótce po dokonaniu „znaleziska” mundurowi ustalili właściciela porzuconych odpadów.

Dzikie wysypisko uprzątnięte dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Sprawcą okazał się 28-latek. Wyrzucił on swoje odpady w miejscu do tego niedozwolonym, za co został ukarany mandatem i jeszcze tego samego dnia posprzątał pozostawione przez siebie wysypisko.

Policja poinformowała, że mieszkańcy gminy Szczerców zauważyli, iż teren położony przy rzeczce, w okolicy miejscowości Zbyszek, został zaśmiecony. Informację o tym zdarzeniu przekazali policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W odpowiedzi na zgłoszenie, 19 marca br. dzielnicowi zweryfikowali zgłoszenie i odnaleźli nielegalne wysypisko odpadów. Funkcjonariusze sprawdzając znalezisko natrafili na trop. Doprowadził on mundurowych do osoby, która porzuciła odpady. „Jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi 28-latka, który nie krył swojego zaskoczenia widokiem mundurowych. Zawstydzony od razu przyznał się do nieodpowiedzialnego zachowania” – podaje Policja. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i obowiązany do uprzątnięcia terenu.

Policja podkreśla, że sprawa dzikiego wysypiska została ujawniona dzięki zgłoszeniu w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dlatego mundurowi przypominają, że dzięi tej aplikacji każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Policja deklaruje, że każde zgłoszenie zostanie zweryfikowane.

Na podstawie policja.pl

fot. Policja

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny