Dzikie wysypiska wciąż są plagą

Choć działający już ponad półtora roku nowy system gospodarki odpadami w gminach miał zapobiec powstawaniu „dzikich wysypisk śmieci”, to jednak do Straży Miejskiej w Legnicy nadal docierają zgłoszenia o nielegalnym wysypywaniu dużych ilości odpadów, w tym gruzu, w miejscach na ten cel nieprzeznaczonych. Po ostatnim takim zgłoszeniu patrol straży miejskiej odnalazł „dzikie wysypisko” gruzu.
 
gruz1
 
Po sprawdzeniu w systemie geodezyjnym Urzędu Miasta okazało, że tę nielegalną „zwałkę” urządzono na gruntach należących do Miasta. Na szczęście przybyły na interwencję patrol zastał na miejscu samochód ciężarowy, wyposażony w kontener do przewozu gruzu. Na widok strażników miejskich kierowca zaczął usuwać z wysypanej przez siebie sterty odpadów budowlanych odpady komunalne. Mężczyzna ten w trakcie interwencji wskazał również inne miejsca, w których pozostawiał odpady.
 
gruz2
 
Funkcjonariusze niezwłocznie przygotowali wniosek do sądu o ukaranie sprawcy nielegalnego pozbywania się odpadów.
 
Tags

Partner portalu

Partner portalu

Partner portalu

Partner portalu

reklama

 

Artykuły i aktualności