Dzięki zeznaniom świadka

Do Straży Miejskiej w Bydgoszczy dotarło zgłoszenie o zaśmieceniu lasu. Miejsce wskazał jeden z mieszkańców pobliskiego osiedla, który był świadkiem zdarzenia.
 
Na miejscu strażnicy faktycznie natknęli się na kilkanaście dużych worków foliowych, które zawierały ścinki plastiku oraz inne odpady wydzielające silny fetor. O fakcie tym niezwłocznie powiadomiono Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Bydgoszczy.
 
Dzięki zeznaniom świadka funkcjonariusze Straży Miejskiej bez trudu odnaleźli firmę, której kierowca pozbył się w nielegalny sposób odpadów. Jeszcze tego sama dnia patrol skontrolował wskazane przez mieszkańca Bydgoszczy przedsiębiorstwo. W toku prowadzenia czynności sprawdzających strażnicy natknęli się na pojazd dostawczy, na którym znajdowały się podobne worki do tych, które porzucono w lesie. Ustalono też pracownika, który przyznał się, że wyrzucił odpady w lesie zamiast zawieźć je do unieszkodliwienia. Sprawca czynu został ukarany maksymalnym w tym przypadku mandatem – 500 zł. Jednocześnie otrzymał polecenie natychmiastowego usunięcia odpadów z lasu.
 
Na podstawie: www.strazmiejska.bydgoszcz.pl
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu