Dwie wywrotki odpadów

Dwie wywrotki odpadów z rzeki

W minioną sobotę (19 maja br.) w Rybniku odbyło się sprzątanie rzeki Nacyny. W jego ramach uzbierano dwie wywrotki odpadów! – podkreśla Urząd Miasta Rybnika (UM).

W korycie rzeki był m.in. rower, kilka wózków dziecięcych, narty, monitor, zderzak samochodu, kilkanaście opon, kilka par butów oraz siekiera i wiele innych przedmiotów, których miejsce na pewno nie jest w rzece.

W Rybniku posprzątali rzekę – uzbierali dwie wywrotki odpadów

Pod wodzą prezydenta Piotra Kuczery wolontariusze, wyposażeni w worki na śmieci, rękawiczki, gumowce i wodery, sprzątali rzekę z kajaków i brodząc w wodzie. W akcji pomogli harcerze, strażacy z ochotniczych straży pożarnych, pracownicy Rybnickich Służb Komunalnych, a także przedstawiciele grupy „Aktywni Team”, Rybnickiego Sztabu Ratownictwa i mieszkańcy miasta. Jak zaznacza magistrat, w rzece brodził również zastępca prezydenta – Piotr Masłowski.

Na stosunkowo niedługim odcinku rzeki – od miejsca, w którym Nacyna przecina Obwiednię Południową, do mostu na ul. Rudzkiej – zebrano w sumie 1,5 tony śmieci!

Dwie wywrotki odpadów

fot. D. Tukalski

Rzeka jest nasza, miasto jest nasze! Dbajmy wspólnie o to co mamy! Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji sprzątania Nacyny. Wspólne sprzątanie na pewno będziemy kontynuować, dlatego już dziś zapraszam na przyszłoroczną powtórkę akcji – zaapelował, dziękował  i zapewniał Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku rzeka Nacyna wróciła symbolicznie do miasta dzięki nowej trasie dla pieszych i rowerzystów wzdłuż rzeki. Bulwary cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Nad rzekę sprowadziły się też sympatyczne nutrie i kaczki. Szkoda, że wciąż są osoby, które traktują tę płynącą przez centrum miasta rzekę jak śmietnik – podsumowuje rybnicki magistrat.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Rybnika

fot. na otwarcie W. Troszka

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama