Dwa nielegalne transporty odpadów

Dwa nielegalne transporty odpadów

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała dwa nielegalne transporty odpadów do Polski. Transporty z Niemiec obejmowały 24 tony złomu i 16 ton używanej odzieży. O zdarzeniu poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).

Jak podaje KAS, odbiorcy odpadów nie posiadali wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odzysk lub utylizację odpadów. Skarbówka zaznacza, że przewoźnikom grozi kara w wysokości 13 tys. zł, a odbiorcom do 500 tys. zł.

Dwa nielegalne transporty odpadów – 24 ton złomu

Podczas rutynowej kontroli prowadzonej na autostradzie A4 w Jędrzychowicach funkcjonariusze KAS wykryli nielegalny przywóz złomu metali z Niemiec do Polski. W prawie 24 tonowym ładunku przywożonym do dwóch polskich odbiorców, niemal połowa była przewożona niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Krajowa Administracja Skarbowa zaznacza przy tym, że jeden z odbiorców nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku lub unieszkodliwienia złomu w sposób zgodny z przepisami. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu (WIOŚ) uznał przewóz za nielegalny.

Dwa nielegalne transporty odpadów – 16 ton używanej odzieży

Podczas kontroli innego transportu z Niemiec, KAS wykryła w naczepie tira 16 ton używanej odzieży. Także w tym przypadku odbiorca odpadów nie posiadał wymaganego zezwolenia na ich przetwarzanie i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub utylizacji w sposób zgodny z przepisami. Również w tym obszarze WIOŚ uznał przewóz odzieży za nielegalny.

Naczepy wraz z towarem zajęto do postępowania karnego – wskazuje KAS.

Na podstawie www.gov.pl

fot. 2 x KAS

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama