Inwestują w inteligentne pojemniki do zbiórki elektroodpadów i baterii

W dniach 22-23 września br. w Warszawie miała miejsce prezentacja nowego typu inteligentnych pojemników do zbiórki elektroodpadów i baterii. Nowinka do zbiórki elektroodpadów kryje się pod handlową nazwą „Smart EcoBox” – wskazuje firma ASEKOL – Partner Portalu sozosfera.pl.

To właśnie ta firma zdecydowała się zainwestować w tego typu nowoczesne rozwiązania. Celem zakupu pojemników jest zwiększenie atrakcyjności i liczby – dostępnych dla mieszkańców – punktów zbiórki elektrośmieci.

Pojemniki do zbiórki elektroodpadów i baterii – inteligentne, czyli jakie?

ASEKOL tłumaczy przy okazji na czym polega bycie „smart” bądź bycie „inteligentnym” w przypadku pojemników do zbiórki elektroodpadów i baterii. Jak zaznacza firma, przede wszystkim pojemniki w trybie rzeczywistym informują o poziomie zapełnienia i przekazują tę informację do działu logistyki. W ten sposób ASEKOL jest w stanie reagować zanim pojemniki będą przepełnione. Po drugie pojemniki reagują na zbliżającego się użytkownika i otwierają się w momencie, gdy podchodzi on do pojemnika. Po trzecie – pojemniki są wyposażone w duże ekrany. Można na nich wyświetlać treści edukacyjne, np. informacje o konkursach lub o organizowanych zbiórkach elektrośmieci. – Chcemy w ten sposób trafić z treściami edukacyjnymi do większej liczby użytkowników, w tym do dzieci i młodzieży. To kolejny projekt, który ma za zadanie przybliżyć punkty zbiórki do użytkowników, a jednocześnie poprzez nowoczesne rozwiązania ułatwić zarządzanie nimi. Do tej pory zrealizowane zostały projekty pojemników ulicznych do zbiórki sprzętu małogabarytowego, które zostały wyposażone w czujniki zapełnienia, ale które również przekazują informacje o próbach włamania do pojemników. Oprócz tego wprowadziliśmy do oferty skrzyniopalety z tworzy stucznych, które również wyposażone są w system GPS i które w skojarzeniu ze specjalnym systemem informatycznym pozwolą na lepsze planowanie tras i zapewnią szybszą rotację pojemników – tłumaczy Mirosław Baściuk, dyrektor zarządzający w ASEKOL.

Być szybszym i bardziej ekonomicznym w zbiórce elektroodpadów

Firma podkreśla, że wszystkie te działania realizowane są po to, aby być szybszym i bardziej ekonomicznym w zbiórce elektroodpadów. – Na rynku o tak dużej konkurencyjności są to parametry, które mogą mieć duże znaczenie – podsumowuje dyrektor Baściuk.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Asekol

Informacja opublikowana w ramach współpracy z firmą Asekol PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – Partnerem portalu

Czyste Sołectwo

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu