termicznego unieszkodliwienia

Milion ton odpadów do termicznego unieszkodliwienia

16 maja EcoGenerator, czyli Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie (ZUO) przekroczył milion ton odpadów przyjętych do termicznego unieszkodliwienia. Zakład uruchomiono 28 grudnia 2017 roku.

Odpady do termicznego unieszkodliwienia – skąd pochodzą?

Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni faktem, że transport Spółki Novago Żnin „przełamał” granicę 1 miliona ton odpadów dostarczonych do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie. Nasza spółka korzysta z usług ZUO i dostarcza odpady do instalacji od marca 2018 roku. Na współpracę zdecydowaliśmy się z uwagi na wysoce profesjonalną obsługę ze strony szczecińskiej spalarni oraz gwarancję rzetelnego zagospodarowania wytworzonych w naszej Spółce odpadów, zarówno pod kątem logistycznym a także formalno-prawnym powiedział Marek Drzewiecki, wiceprezes zarządu Novago Żnin Sp. z o.o.

Dostarczane przez Novago do ZUO odpady pochodzą nie tylko z terenu Gminy Żnin. Trafiają tam również odpady z terenu Gminy Miasto Szczecin, a także te odebrane na podstawie porozumień zawartych między Gminą i innymi gminami, związkami celowymi gmin a także odpady pozyskane komercyjnie, pochodzące od różnych dostawców. Są to odpady komunalne pochodzące tylko i wyłącznie z terytorium Polski.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Grzegorz Kołnierzak/ZUO w Szczecinie

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu