Czyste Tatry 2020

Czyste Tatry 2020. Ruszyła rejestracja wolontariuszy

Za miesiąc, w sobotę 22 sierpnia br., odbędzie się dziewiąta edycja akcji Czyste Tatry. Na stronie internetowej wydarzenia ruszyła rejestracja wolontariuszy. Jak zaznacza organizator – warto się pośpieszyć, bo w tym roku, ze względu sytuację epidemiczną, szlaki będzie mogło sprzątać tylko 2,5 tys. osób, choć w ostatnich latach ich liczba sięgała siedmiu tysięcy.

Czyste Tatry 2020 – jednodniowe sprzątanie TPN-u

Z wielką przyjemnością potwierdziliśmy niedawno, że dziewiąty finał Czystych Tatr odbędzie się 22 sierpnia. Teraz z jeszcze większą radością otwieramy rejestrację dla wolontariuszy. To właśnie oni są sercem i duchem projektu. Dzięki ich pracy, tatrzańskie szlaki lśnią czystością, a dzięki ich postawie, zmieniają się złe nawyki wielu Polaków. Szkoda, że w tym roku nie będziemy mogli sprzątać w taki licznym gronie, jak w ostatnich trzech latach, ale dla nas – organizatorów – najważniejsze jest bezpieczeństwo każdego uczestnika – powiedział Rafał Sonik, prezes Stowarzyszenia Czysta Polska.

Jak podaje organizator akcji, w tym roku ze względu na wyjątkową sytuację, wydarzenie zostało ograniczone do jednodniowego sprzątania Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN-). Pierwszy etap rejestracji prowadzony jest online za pośrednictwem oficjalnej strony stowarzyszenia: https://czystapolska.org.pl/rejestracja/#. W ten sposób swój udział może zgłosić 1000 wolontariuszy. Kolejne 1500 osób będzie mogło zapisać się i odebrać pakiet startowy na jednym z siedmiu punktów mobilnych, zlokalizowanych przy wejściach na szlaki prowadzące do: Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej, Doliny Małej Łąki, a także do Doliny Strążyskiej, Doliny Chochołowskiej i Kuźnic oraz w Punkcie Informacji Turystycznej pod Gubałówką. Punkty będą czynne w dniu akcji w godzinach 7:00 do 15:00.

Czyste Tatry 2020 – sprzątanie z zachowaniem środków bezpieczeństwa sanitarnego

Wszyscy, którzy są zainteresowani dołączeniem do kolejnej edycji wielkiego sprzątania powinni się pośpieszyć, ponieważ tylko rejestracja internetowa daje pełną gwarancję uczestnictwa w akcji Czyste Tatry 2020. Każdy Wolontariusz otrzyma pakiet zawierający niezbędne do sprzątania przybory (m.in. worki na śmieci i rękawiczki) oraz limitowaną koszulkę Czyste Tatry 2020 z dedykowaną grafiką przygotowaną przez Andrzeja Mleczkę.

Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie przeprowadzone zostanie z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia, w związku z epidemią wirusa COVID-19.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Stowarzyszenie Czysta Polska

fot. Stowarzyszenie Czysta Polska

reklama

reklama

reklama

 

reklama