Czerwone pojemniki

Czerwone pojemniki w Legnicy

Charakterystyczne czerwone pojemniki zostały ustawione w Legnicy na początku miesiąca. Mieszkańcy mogą w nich bezpłatnie zostawić m.in. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm. Pojemniki są przeznaczone np. na telefony komórkowe, kalkulatory kieszonkowe, routery, komputery osobiste, drukarki, telefony, zużyte baterie i akumulatory.

Czerwone pojemniki – w ramach wspólnego projektu zbiórki elektroodpadów

Jak zaznacza Urząd Miasta Legnica (UM) projekt, w efekcie którego w mieście pojawiły się czerwone pojemniki, realizowany jest wspólnie przez Legnicę i firmę MB Recycling. Pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pojawiły się trzech lokalizacjach: przy ul. Worcela, Rzeczypospolitej133 i Radosnej w sąsiedztwie kościoła pw. św. Wojciecha. Firma, która jest obecna w kilkudziesięciu miastach w kraju zapewnia też odbiór na zasadach komercyjnych sprzętu o większych gabarytach – dodaje legnicki magistrat.

Wspólnie z tą firmą planujemy także szereg akcji edukacyjnych. Zachęcamy ich też do współpracy ze wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowy, na których terenach mogą pojawić się podobne pojemniki – powiedział Przemysław Rogowski, dyrektor Wydziału Środowiska I Gospodarowania Odpadami UM.

Nie tylko czerwone pojemniki

Magistrat zaznacza, że pojemniki firmy MB Recycling, w których mieszkańcy mogą zostawić elektrośmieci uzupełniają miejski system gospodarowania takimi odpadami. Zużyty elektrosprzęt legniczanie mogą odstawić bezpłatnie do dwóch punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK-ów) przy ul. Rzeszotarskiej i Nowodworskiej. Miasto zaznacza, że elektroodpady są odbierane również podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych odbywającej się co dwa miesiące. Miejscy urzędnicy dodają, że w Legnicy jest także dziewięć punktów na mniejsze elektroodpady m.in. baterie, płyty CD, czy telefony.

Na podstawie portal.legnica.eu

fot. UM Legnica

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama