Mniej dzikich wysypisk

Coraz mniej dzikich wysypisk w Bydgoszczy

Urząd Miasta Bydgoszczy (UM) poinformował, że w Bydgoszczy odnotowuje się coraz mniej dzikich wysypisk. Magistrat podkreśla, że w walce z nimi urzędnikom pomagają także mieszkańcy, którzy od zeszłego roku mogą zgłaszać lokalizacje tych miejsc w miejskiej aplikacji „Dbamy o Bydgoszcz”. By jeszcze bardziej ograniczyć problem dzikich wysypisk miejscy urzędnicy postanowili podpowiedzieć mieszkańcom, jak podczas wiosennych porządków bezpiecznie pozbyć się problematycznych odpadów.

Z roku na rok mniej dzikich wysypisk

Magistrat podkreśla, że cały czas prowadzi kampanię edukacyjną w zakresie dzikich wysypisk i podpowiada mieszkańcom, gdzie i w jaki sposób pozbyć się problematycznych odpadów. Zarówno bydgoscy municypalni, jak i pracownicy Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi walczą z nielegalnym procederem. Urząd podkreśla, że dzikich wysypisk w Bydgoszczy wciąż jest sporo, ale dzięki współpracy także z mieszkańcami udaje się likwidować kolejne niebezpieczne dla środowiska miejsca. Jak zaznacza UM, pozytywne efekty realizowanych działań z roku na rok są coraz bardziej widoczne. W 2020 r. w mieście zlikwidowano ponad 250 dzikich wysypisk, na których znajdowało się ponad 800 m3 nielegalnie zgromadzonych odpadów. To ok. 35 dzikich wysypisk, czyli 200 m3 mniej niż w 2019 r. Miasto na uprzątnięcie nielegalnych wysypisk wydało w zeszłym roku niemal 100 tys. zł.

W Bydgoszczy pomóc mogą mieszkańcy

Funkcjonująca od zeszłego roku bezpłatna aplikacja „Dbamy o Bydgoszcz” to – wg miejskich urzędników – znakomite narzędzie do zgłaszania takich miejsc zlokalizowanych w mieście. „Dzięki aplikacji możemy szybciej reagować na zgłoszenia mieszkańców i skuteczniej informować o podjętych działaniach. Bydgoszczanie, chcąc wskazać dzikie wysypiska mogą skorzystać także z formularza lub infolinii na stronie www.czystabydgoszcz.pl lub zadzwonić do Straży Miejskiej lub Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego” – podkreśla UM. Magistrat zapewnia, że każde zgłoszenie jest sprawdzane pod kątem własności terenu, na którym znajduje się dzikie wysypisko.

Przy okazji UM przypomina, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek utrzymania ładu na swoim terenie. Porządku w tym zakresie pilnuje Straż Miejska w Bydgoszczy.

Na podstawie www.bydgoszcz.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu