Co z tymi śmieciami?

Co się dzieje z zabieranymi przez śmieciarkę odpadami? Gdzie trafiają i jak wygląda „drugie życie” posegregowanych surowców? Czy warto prowadzić selektywną zbiórkę odpadów? Okazją do odpowiedzi na te i wiele innych pytań były Dni Otwarte Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Radomiu, które odbyły się 14 i 15 czerwca br.
 
W tych dniach mieszkańcy Radomia mieli możliwość zwiedzenia linii technologicznej w ZUOK-u i biogazowi. Przy okazji prowadzono zbiórkę surowców wtórnych i innych odpadów. Osoby, które dostarczyły największą ich ilość, otrzymały nagrody – rowery miejskie. Ich fundatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Z kolei na najmłodszych czekały bezpłatne atrakcje: dmuchany zamek i wodny basen z kulami.
 
Dni Otwarte ZUOK-u są elementem edukacyjnego programu odpadowego dla mieszkańców Radomia pn. „Co z tym śmieciem?”, dofinansowanego przez WFOŚiGW w Warszawie (14,1 tys. zł).
 
Organizatorami imprezy były Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe RADKOM oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu.
 
Na podstawie: www.radom.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu