Choinka z płatków PET

Już od 5 grudnia br. przy gdańskim Europejskim Centrum Solidarności (ECS) można podziwiać Ekochoinkę. Drzewko w całości wykonane jest z materiałów pochodzących z recyklingu: sześciometrowy stożek oklejony został kilkudziesięcioma kilogramami płatków PET. Pomysłodawcą instalacji jest Zakład Utylizacyjny w Gdańsku-Szadółkach.
 
Płatki PET to produkt powstający w wyniku przetworzenia zużytych plastikowych butelek. Zwyczajowo używany jest w przemyśle do produkcji np. włókien syntetycznych. Powstają z nich np. poduszki, polary, tapicerowane meble czy ławki oraz, oczywiście, preformy do nowych butelek.
 
Instalacja ma na celu pokazanie, że segregowanie odpadów jest ważne i ma sens. Surowce wtórne stanowią bowiem materiał do wykonania bardzo wielu użytecznych rzeczy.
 
Przy tej okazji 6 grudnia w ogrodzie zimowym ECS odbyły się rodzinne warsztaty mikołajkowe. W ich trakcie można było samemu przygotować miniaturkę ekochoinki. Najmłodsi gdańszczanie wykazali się ogromną pomysłowością w zdobieniu mini-drzewek.
 
Na podstawie: www.zut.com.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu