Butelkowy konkurs

Butelkowy konkurs rozstrzygnięty!

Sylwestrowy Konkurs Butelkowy”, który jest już stałym elementem miejskiej zabawy sylwestrowej został rozstrzygnięty – poinformował Urząd Miejski w Gdańsku (UM).

Dzięki uczestnikom jedenastej już edycji, udało się zebrać 650 kg surowca wtórnego.

Butelkowy konkurs – 650 kg surowca!

Konkurs został zorganizowany przez Radę Miasta Gdańska i gdański Zakład Utylizacyjny (ZU). Łączy on edukację ekologiczną z zabawą i możliwością wygrania atrakcyjnych nagród oraz działalnością charytatywną. Zbiórka szklanych butelek wiązała się bowiem z przekazaniem wsparcia finansowego Fundacji Obudź Nadzieję.

By wziąć udział w akcji wystarczyło w szklanej butelce po napoju umieścić kartkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu, a następnie wyrzucić szklane opakowanie do jednego z pięciu specjalnie przygotowanych pojemników.

Nagrody wylosowane zostały 4 stycznia br. przez przedstawicieli Rady Miasta Gdańska oraz Zakładu Utylizacyjnego. Wyłoniono kilkunastu zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody, m.in. rower miejski i sprzęt elektroniczny.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie i swoją postawą przyczynili się do pomocy innym. Ważne jest również to, że po zabawie sylwestrowej szkło trafiło bezpośrednio do pojemników, a nie na ulicę. W bieżącej edycji zebrano mniej butelek, co może wynikać z tego, że gdańszczanie świetnie bawią się bez napojów wyskokowych – podsumował Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

W tym roku do pojemników ustawionych na Głównym Mieście mieszkańcy Gdańska wrzucili w sumie 650 kg opakowań szklanych. Zgodnie z założeniami akcji każde 5 kg szkła oznaczało kwotę 2018 groszy przekazaną przez ZU wspomnianej fundacji.

Podobnie jak w ubiegłym roku postanowiliśmy wesprzeć jedną z gdańskich organizacji pozarządowych kwotą 5 tys. zł, pomimo, iż tym razem zebraliśmy mniej szkła. Ważne jest to, że możemy pomóc, a przy okazji kolejny raz, skutecznie przypomnieliśmy gdańszczanom, że warto segregować odpady – powiedział Michał Dzioba, prezes ZU w Gdańsku.

Pieniądze z konkursu trafią do Fundacji Obudź Nadzieję, która pomaga dzieciom z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, zagrożonych patologią czy wykluczeniem społecznym.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM w Gdańsku

fot. UM w Gdańsku

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny

reklama