Butelkomat w Legnicy

Butelkomat w Legnicy sprawdził się!

Ponad sześćdziesiąt tysięcy plastikowych butelek o wadze przeszło 1,5 tony wrzucono w ciągu niespełna czterech miesięcy do butelkomatu przed sklepem Decathlon przy ul. Objazdowej w Legnicy. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży plastikowych butelek zakupione zostaną drzewka, które upiększą Legnicę – informuje Urząd Miasta Legnica (UM) i ocenia, że butelkomat w Legnicy się sprawdził..

Butelkomat w Legnicy – proste zasady funkcjonowania

Legnicki magistrat przypomina, że we wrześniu do prowadzonej przez Miasto proekologicznej akcji pn. „Zrywam z plastikiem” przyłączył się kolejny partner – sklep Decathlon, który zainstalował pierwszy butelkomat w Legnicy. Dzięki temu zamiast wyrzucać puste plastikowe butelki o różnych rozmiarach do kontenerów śmieciowych, może je włożyć do butelkomatu i uzyskać premię w postaci 5 punktów. Gdy dana osoba zbierze 1000 punktów otrzyma bon do wykorzystania w sklepie Decathlon.

Przy okazji UM podkreśla, że wspomniany butelkomat przyjmuje tylko czyste i niezgniecione butelki z polskiej dystrybucji. Zebrane nakrętki trafiają do odrębnego pojemnika i przeznaczane są na cele charytatywne. Cała procedura zdawania butelek jest prosta i przedstawiona graficznie na urządzeniu – dodaje magistrat.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Legnica, kolaż

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Reklama

Reklama

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny