Budowa zadaszenia nad placem kompostowania i boksami magazynowymi

Na terenie Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów, w sąsiedztwie hali sortowania, trwa budowa – poinformował niedawno Krośnieński Holding Komunalny (KHK). Chodzi o budowę zadaszenia nad istniejącymi boksami magazynowymi oraz nad placem kompostowania. Jak zapowiedział KHK, prace budowlane mają potrwać do lipca br.

Aktualnie trwa budowa stalowych konstrukcji dachowych

Zadaszenie budowane jest nad boksami do magazynowania wysegregowanych surowców wtórnych, czyli tych przekazywanych już do recyklingu. Powstaje też nad placem do przesiewania i magazynowania kompostu.

Aktualnie trwa budowa stalowych konstrukcji dachowych, które docelowo zostaną pokryte blachą trapezową. Całość ma być zabezpieczeniem dla istniejących tam ośmiu betonowych boksów. Ma stanowić także ochronę placu, na którym odbywa się przesiewanie i magazynowanie gotowego biokompostu. Jak zaznaczył KHK, wspomniany kompost służy do pielęgnacji terenów zielonych, np. trawników i rabat kwiatowych.

Ta inwestycja, to tak naprawdę dokończenie zadań realizowanych w pierwszym etapie naszego programu odpadowo-energetycznego, których na tamten czas nie zdążyliśmy formalnie przygotować do realizacji. Wtedy podjęliśmy decyzję, że realizujemy to co mamy gotowe, aby modernizacja całego zakładu nie „czekała” tylko na zadaszenie. Dzięki temu zmodernizowane Regionalne Centrum Odzysku Odpadów pracuje już od ponad dwóch lat. A niebawem będzie doposażone o brakujące zadaszenie nad placem do magazynowania surowców wtórnych i biokompostu – powiedział Janusz Fic, prezes KHK.

Budowa zadaszenia nad placem kompostowania i boksami magazynowymi elementem dofinansowanego projektu

Budowa zadaszenia jest jednym z elementów trzeciego etapu projektu pn. „Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w Regionie Południowym województwa podkarpackiego”. Na jego realizację KHK otrzymał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcie zostało udzielone w wysokości ok. 14,5 mln zł, a koszt całkowity inwestycji to ok. 18,5 mln zł (brutto).

W ramach tego projektu KHK zaplanował rozbudowę infrastruktury Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie. Ma ona być realizowana poprzez budowę na jego terenie obiektów do przetwarzania i magazynowania odpadów wielkogabarytowych, szkła i odpadów problemowych. Pod pojęciem odpadów problemowych KHK wskazał zużyte opony, opakowania po substancjach niebezpiecznych oraz farby, tusze i farby drukarskie. Dotyczy to także klejów, lepiszczy i żywic. W projekcie przewidziano również budowę zadaszenia nad placem kompostowym, który posłuży do uszlachetniania produktu kompostowania bioodpadów. Dodatkowo, spółka zamierza dokupić sprzęt usprawniający pracę instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 razy KHK

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu