„Bomba ekologiczna” będzie usunięta!

Rada Powiatu w Poznaniu uchwaliła przekazanie funduszy na usunięcie i zlikwidowanie 1000 beczek ze szkodliwymi substancjami (łącznie ok. 1,3 tys. ton), które znajdują się w Komornikach (gm. Kleszczewo). Przyznane wsparcie (1,2 mln zł) umożliwi – prawdopodobnie jeszcze w tym roku unieszkodliwienie odpadów, w tym niebezpiecznych, zdeponowanych w budynku magazynowym o powierzchni ok. 800 m2.
 
O fakcie tym poinformował Jan Grabkowski, starosta poznański, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 14 października br. Równocześnie przedstawił on sposoby rozwiązania problemu „bomby ekologicznej”, która stanowi zagrożenie dla ekosystemu i zdrowia mieszkańców. Warto bowiem przypomnieć, że w sierpniu br. beczki z niebezpiecznymi substancjami się rozszczelniły (czytaj).
 
Łączne nakłady na to zadanie wyniosą 2,4 mln zł. Połowę tej kwoty sfinansuje Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Powiat Poznański liczył także na dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jednak przy obecnych zasadach finansowania, przyjętych przez tę instytucję, a także przy braku władztwa Powiatu Poznańskiego nad terenem, z którego mają być usunięte odpady, uzyskanie dofinansowanie stało się niemożliwe.
 
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu