Biodegradowalne kubeczki z kranówką

Biodegradowalne kubeczki z kranówką podczas maratonu

Po raz pierwszy w historii wrocławskiego maratonu biegacze nie pili wody z plastikowych butelek, lecz kranówkę serwowaną z nalewaków i podawaną w biodegradowalnych kubeczkach – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu (MPWIK).

W niedzielę, 15 września 2019 r., wykonane przez pracowników MPWiK nalewaki zostały ustawione na trasie maratonu, w punktach odżywiania i odświeżania. Dodatkowo bezpośrednio przy mecie stanęły dwa beczkowozy również z nalewakami. To pozwoliło w całości wyeliminować plastikowe butelki i kubeczki – podkreśla wrocławskie przedsiębiorstwo wodociągowe.

Wrocławski maraton i biodegradowalne kubeczki z kranówką

Nalewak wrocławskiego MPWiK napełnia 25 biodegradowalnych kubeczków w 8 sekund. W ten sposób podczas Maratonu Wrocław nalano kranówkę do 100 tys. kubeczków! A spróbowali jej zawodnicy z ok. 40 krajów.

Nalewak podpina się do hydrantu za pomocą atestowanego węża, przyłącze posiada ręczny zawór, a podstawa umocowana jest na regulowanych nogach. Pod pięcioma dyszami, z których leci wrocławska kranówka ustawiana jest aluminiowa taca z dwudziestoma pięcioma otworami na biodegradowalne kubeczki – wyjaśnia MPWiK.

Do tej pory chłodziliśmy maratończyków, teraz zadbaliśmy także o ich nawodnienie. To dla nas duża satysfakcja, ale też ogromna odpowiedzialność. Cieszmy się, że nalewaki zdały egzamin, a nasza kranówka smakowała. Produkowana przez nas woda jest po prostu bezpieczna i zdrowa, o czym podczas wrocławskiego maratonu przekonali się biegacze z całego świata – komentuje Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

MPWiK Wrocław podkreśla, że zaangażowanie w organizację maratonu to kolejna proekologiczna inicjatywa tej spółki, która wcześniej włączyła się m.in. w akcję Urzędu Miejskiego we Wrocławiu pn. „Wrocław nie marnuje”, a w ramach kampanii pt. „Pij kranówkę” zachęca do spożywania wody prosto z kranów.

Jednocześnie spółka wodociągowa zapewnia, że zbudowany przez firmę nalewak będzie wykorzystany nie tylko podczas maratonu, ale także na innych miejskich imprezach.

Na podstawie informacji nadesłanej przez MPWiK we Wrocławiu

fot. MPWiK we Wrocławiu

reklama

reklama

partner portalu

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny

reklama

reklama