Automat do recyklingu

Automat do recyklingu w MCP

Z inicjatywy zespołu Ekodoradców dla biznesu, w siedzibie Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości (MCP) zainstalowano innowacyjny automat do recyklingu – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM). Otwarcia nowego projektu z zakresu gospodarki odpadami dokonali Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa i Rafał Solecki, dyrektor MCP. Wręczyli także nagrody uczestnikom konkursu „Recykling się opłaca”.

Automat do recyklingu elementem konkursu i promocji proekologicznych postaw

Jak zaznacza UMWM, automat do recyklingu umożliwił Ekodoradcom dla biznesu zorganizowanie konkursu dedykowanego pracownikom dużego biurowca przy ulicy Jasnogórskiej 11, gdzie mieści się siedziba MPC. – Urządzenie jest okazją do promowania proekologicznych postaw jednostek województwa małopolskiego, założeń projektu EkoMałopolska, a gromadzone przez użytkowników ekopunkty, będą mogły być np. zamienione na bilety do kina czy teatru – działających w ramach instytucji kultury Województwa Małopolskiego. Idea konkursu jest zbieżna z działaniami podejmowanymi przez Województwo Małopolskie w ramach Deklaracji Małopolska wolna od plastiku – powiedział wicemarszałek Urynowicz.

Urządzenie wyposażone zostało w system rozpoznawania materiału, z którego wykonano opakowanie. Posiada też oddzielne pojemniki na zgniecione butelki PET i na puszki aluminiowe. Do pojemnika mają trafiać tylko odpady nadające się recyklingu, a mobilna aplikacja umożliwi użytkownikom gromadzenie punktów za pomocą telefonu komórkowego, nie generując przy tym odpadów papierowych – tłumaczy UMWM.

Automat do recyklingu, a Ekodoradcy dla biznesu

Przy okazji urząd marszałkowski zaznacza, że działający przy MCP Ekodoradcy dla biznesu są do dyspozycji małopolskich przedsiębiorców, którzy chcą, a czasem muszą, wdrożyć w swoich firmach proekologiczne rozwiązania. Przed pandemią dyżurowali także w poszczególnych gminach Małopolski, aby lokalni przedsiębiorcy mieli do nich łatwiejszy dostęp. Dyżury takie zostaną wznowione w 2021 r.

Na podstawie www.malopolska.pl

fot. UMWM

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny