Nielegalny transport i składowanie odpadów

Aresztowani za nielegalny transport i składowanie odpadów

Na terenie powiatu augustowskiego podlascy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalny transport i składowanie odpadów.

Nielegalny transport i składowanie odpadów – policjanci zabezpieczyli 41 tys. litrów substancji niewiadomego pochodzenia

Jak podaje policja, stróże prawa zabezpieczyli łącznie ponad 40 tysięcy litrów substancji niewiadomego pochodzenia. Sąd zadecydował, że obaj mężczyźni, w wieku 33 i 46 lat, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Policja podkreśla, że zgodnie z kodeksem karnym za składowanie oraz transport odpadów w sposób zagrażający życiu, zdrowiu człowieka lub środowisku grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, przy współpracy stróży prawa z augustowskiej jednostki, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalny transport i składowanie odpadów na terenie powiatu augustowskiego. Kierowca przewożący odpady bez stosownego zezwolenia wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas rozładunku towaru na polu pod Augustowem – podkreśla policja. Natomiast drugi z mężczyzn, który organizował transport został zatrzymany dzień później.

Za nielegalny transport i składowanie usłyszeli zarzuty prokuratorskie

Śledczy ustalili, że to właśnie młodszy z mężczyzn zlecił starszemu transport substancji niewiadomego pochodzenia. Policjanci znaleźli w pojeździe ciężarowym 79 beczki i cztery pojemniki, tzw. mauzery z niezidentyfikowaną do tej pory substancją. Kolejne 106 beczek stróże prawa ujawnili w miejscu zamieszkania 46-letniego kierowcy, w miejscowości położonej pod Augustowem. Łącznie policjanci zabezpieczyli 41 tys. litrów substancji niewiadomego pochodzenia, a Prokurator Rejonowy w Augustowie przedstawił mężczyznom zarzuty.

Obydwaj decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za składowanie oraz transport odpadów w  sposób zagrażający życiu, zdrowiu człowieka lub środowisku grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – podkreśla policja.

Na podstawie www.policja.pl

fot. policja

reklama

partner merytoryczny

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama