„Czyste Miasto Gdańsk”

Aplikacja mobilna „Czyste Miasto Gdańsk”

Dostępne jest już kolejne ułatwienie dla mieszkańców w zakresie gospodarki odpadami i odpowiedzialnej ich segregacji. To aplikacja „Czyste Miasto Gdańsk”, którą bezpłatnie można pobrać i być powiadamianym o zbliżających się istotnych terminach z dziedziny gospodarowania odpadami – poinformował Urząd Miejski w Gdańsku (UM).

„Czyste Miasto Gdańsk” – ułatwienie dla mieszkańców

To bardzo proste w obsłudze narzędzie jest kolejnym elementem naszej stałej kampanii edukacyjno-informacyjnej. Proponujemy praktyczną pomoc. Wybierając lokalizację swojej nieruchomości na bieżąco otrzymujemy informacje o najbliższym terminie odbioru odpadów, miesięczny kalendarz odbiorów, terminy płatności. Aplikacja nie zajmuje dużo miejsca w pamięci telefonu i warto z niej korzystać. Dzięki temu na bieżąco będziemy się orientować kiedy przykładowo jest najbliższy odbiór gabarytów, objazdowa zbiórka odpadów niebezpiecznych, co zrobić z odpadami po remoncie, gdzie jest w okolicy apteka przyjmująca przeterminowane leki. To dobre rozwiązanie i dla mieszkańca bloku i domku jednorodzinnego, a także dla zarządców wspólnot – wyjaśnia Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska.

Wszystkie informacje w aplikacji „Czyste Miasto Gdańsk”

Jak podaje UM, aplikacja jest też źródłem wszystkich podstawowych informacji dotyczących organizacji systemu gospodarki odpadami komunalnymi, usług świadczonych dla mieszkańców oraz zasad segregowania odpadów.

Do dyspozycji jest m.in. wyszukiwarka odpadów, z której można skorzystać, kiedy nie mamy pewności, gdzie dany odpad powinien trafić, instrukcja segregacji, czyli co zalicza się do danego koloru pojemnika i jak postępować z odpadami nietypowymi i niebezpiecznymi. Dodatkowo znajdziemy komunikaty o bieżących wydarzeniach i tymczasowych zmianach harmonogramów związanych ze świętami i dniami wolnymi – wymienia Olga Goitowska, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w UM.

Aplikacja jest dostępna w wersjach na Android (8,5 megabajta) oraz IOS (17,5 megabajta) – wskazuje gdański magistrat.

Na podstawie media.gdansk.pl

rys. UM w Gdańsku

reklama

reklama

reklama

reklama