Kiedy śmieci

Aplikacja „Kiedy śmieci” dla mieszkańców ZCG MG-6

Mieszkańcy gmin wchodzących w skład Związku Celowego Gmin (ZCG) MG-6 mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji „Kiedy śmieci”. Jak wskazało Biuro Związku Celowego Gmin MG-6, aplikacja zawiera harmonogram odbioru odpadów i która może przypomnieć, jaki rodzaj śmieci należy przygotować do odbioru.

Aplikacja „Kiedy śmieci” z bazą danych i wyszukiwarką odpadów

Związek podkreśla, że oprogramowanie jest anonimowe. Jedyne co należy wpisać, by móc z niego korzystać, to nazwa miejscowości, a w przypadku Gorzowa Wielkopolskiego – nazwa ulicy, dla której ma być przekazywane powiadomienie. Trzeba też będzie wybrać odpowiedni rodzaj zabudowy.

Jak wskazuje ZCG MG-6, dzięki aplikacji nie będzie potrzeby drukowania harmonogramu odbioru odpadów – aktualny grafik będzie zawsze w telefonie. Ponadto oprogramowanie poinformuje i przypomni o najbliższym odbiorze odpadów komunalnych (każdej frakcji).

Zaletą aplikacji – na którą wskazuje XCG MG-6 – jest baza wiedzy, zawierająca wyszczególnienie odpadów, które należy przyporządkować do danej frakcji. Wskazano w niej również odpady, które pod żadnym pozorem nie powinny się znaleźć w pojemniku danego koloru. Oprócz tego, dużym ułatwieniem dla mieszkańców będzie podręczna wyszukiwarka odpadów, która pomoże w przyporządkowaniu odpadu do właściwej frakcji.

W aplikacji znajdują się ważne dla mieszkańców wiadomości dotyczące systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, tj. stawka opłaty, termin jej uiszczania, ulga za kompostownik oraz zasady wystawiania worków i pojemników na odpady, czy też odpowiedniego postępowania z gabarytami.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

reklama

reklama