80 ulicznych koszy do segregacji, czyli segreguj na Pradze-Południe

80 ulicznych koszy do segregacji odpadów stanęło na warszawskiej Pradze-Południe – poinformował Urząd m.st. Warszawy (UM) i dodał, że to realizacja projektu finansowanego z budżetu obywatelskiego.

Od 9. września br. na Pradze-Południe można segregować śmieci także podczas spacerów. W 20 miejscach Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) ustawił na chodnikach 80 ulicznych koszy do segregacji.

80 ulicznych koszy do segregacji, czyli 20 lokalizacji po cztery pojemniki

W każdej z 20 lokalizacji są cztery pojemniki – na szkło, papier, metal i plastik oraz na bioodpady. Pozostałe odpady można wyrzucać do ulicznych betonowych koszy na śmieci, które są przeznaczone na odpady zmieszane – wskazuje UM.

Nowe pojemniki są odpowiednio oznakowane, zarówno kolorem właściwym dla danego rodzaju odpadów, jak i odpowiednim obrazkiem i napisem. Wszystkie są wyposażone w daszek, który ogranicza możliwość wyciągania odpadów przez ptaki. Wzór nowych koszy do segregacji został zaakceptowany przez miejskie Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego, a ich funkcjonalność była testowana przez mieszkańców na pl. Konstytucji.

80 ulicznych koszy do segregacji na życzenie mieszkańców

80 ulicznych koszy do segregacji zostało ustawionych w ramach realizacji pomysłu z budżetu obywatelskiego. Projekt obejmował teren Pragi-Południe, dlatego kosze pojawiły się właśnie w tej dzielnicy. Konkretne lokalizacje, wybrane wraz z pomysłodawczynią, to miejsca, gdzie przemieszcza się najwięcej pieszych i gdzie ekipy porządkowe mogą bez problemu podjechać i opróżnić pojemniki.

Stołeczny magistrat wskazuje przy okazji miejsca, w których stoją kosze. To: skrzyżowanie ul. Targowej z al. Zieleniecką, rondo Waszyngtona (po stronie Stadionu Narodowego), rondo Waszyngtona (u wylotu ul. Francuskiej), skrzyżowanie al. Waszyngtona z Międzynarodową (przy salonie samochodowym), skrzyżowanie al. Waszyngtona z ul. Grenadierów, rondo Wiatraczna (u wylotu al. Waszyngtona i od strony centrum handlowego), rondo Mościckiego, a także ul. Grochowska przy Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe. Zestawy koszy znaleźć można także w takich miejscach, jak: skrzyżowanie ul. Grochowskiej z ul. Podskarbińską, pl. Szembeka (od strony skrzyżowania ul. Grochowskiej z ul. Chłopickiego), skrzyżowanie ul. Grochowskiej z ul. Jubilerską (od strony ul. Olszynki Grochowskiej), skrzyżowanie al. Stanów Zjednoczonych z ul. Saską, skrzyżowanie ul. Ostrobramskiej i ul. Zamienieckiej, skrzyżowanie ul. Łukowskiej i Zamienieckiej, skrzyżowanie ul. Łukowskiej i ul. Rodziewiczówny (po stronie pętli), skrzyżowanie ul. Grochowskiej i ul. Międzynarodowej, skrzyżowanie ul. Międzynarodowej z ul. Zwycięzców, skrzyżowanie al. Waszyngtona i ul. Kinowej, oraz skrzyżowanie al. Stanów Zjednoczonych i ul. Grenadierów.

Warszawskie kosze na śmieci

Przy okazji UM podaje, że Zarząd Oczyszczania Miasta organizuje opróżnianie 12 tys. spośród 27 tys. stołecznych ulicznych koszy na śmieci. To te pojemniki, które są ustawione na chodnikach, na przystankach komunikacji miejskiej, przy przejściach dla pieszych i wejściach do stacji metra. Pozostałymi koszami zajmują się inni zarządcy, m.in. urzędy dzielnic, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Praskich Terenów Publicznych i Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. ZOM

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama