550 czterokomorowych koszy na śmieci w Łodzi

Na ulicach Łodzi pojawi się 550 czterokomorowych koszy na śmieci. Gdzie dokładnie staną? O tym zdecydują łodzianie – informuje Urząd Miasta Łodzi (UM).

550 koszy na śmieci – miasto zawarło umowę z firmą, a mieszkańcy wskażą lokalizacje

Miasto podpisało umowę z firmą wyłonioną w przetargu. W nowych koszach przewidziano miejsce na segregację szkła, plastiku i metalu, papieru oraz odpadów zmieszanych. Na część z nich, wspólnie z łodzianami (w wyniku głosowania na jednym z serwisów społecznościowych), wytypowano już miejsca. Jednak, jak zaznacza UM, ich liczba jest większa. Warunki są dwa – teren musi należeć do gminy i pomieścić czterokomorowy pojemnik.

W piątek, 19 maja, ruszyło głosowanie. Mieszkańcy mogą wskazywać swoje wybrane miejsce do 26 maja br. Do oddawania głosu służy ankieta, która jest dostępna na stronie uml.lodz.pl. Projekt jest elementem akcji Galante Sprzątanie – dodaje UM.

Miasto na swoim profilu w jednym z serwisów społecznościowych na początku marca przeprowadziło ankietę. Zapytano w niej, gdzie – zdaniem mieszkańców Łodzi – kosze są najbardziej potrzebne. Łodzianie w internetowym głosowaniu wskazali 112 takich punktów. Wydział Gospodarki Komunalnej UM przeanalizował każde ze zgłoszeń. Spośród nich wybrał 90 takich, które dotyczą terenów należących do miasta. Teoretycznie pozwala to na ustawienie tam nowego kosza. Teraz pracownicy UM będą analizowali, czy nie ma przeciwwskazań technicznych do postawienia pojemnika. Na przykład czy na chodniku jest dość dużo miejsca, by kosz który jest obszerny – posiada cztery komory – mógł tam stanąć.

Ankieta – formularz zgłoszeniowy

Kolejne pojemniki również mają być sukcesywnie stawiane w miejscach, które zostaną skonsultowane z mieszkańcami. Z tego powodu w ręce łodzian oddana została ankieta – formularz zgłoszeniowy, dzięki któremu będzie można poinformować o braku kosza na śmieci w danej okolicy. Dzięki temu łatwiej będzie usytuować pojemniki w miejscach najbardziej newralgicznych – tłumaczy UM. Magistrat zaznacza, że wypełniając ankietę raz można zgłosić jedno takie miejsce. Formularz można wypełnić jednak ponownie. Do ankiety dołączona jest interaktywna mapa, na której można zaznaczyć wybrane miejsce. Mapa jest przygotowana tak, by możliwe było zaznaczenie jedynie miejsca należącego do miasta. Można też podać w opisie charakterystyczny punkt, który pozwoli wybrać konkretne miejsce ustawienia.

Na podstawie uml.lodz.pl

Źródło zdjęć: www.lodz.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu