13 śmieciarek

13 śmieciarek zakupionych przez MPO Warszawa

W ostatnich tygodniach Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie (MPO) wzmocniło swoją flotę o 13 śmieciarek. Nowoczesne pojazdy to kolejny krok w kierunku rozwoju miejskiej spółki – zaznacza Urząd m.st. Warszawy (UM).

13 śmieciarek na gaz ziemny

Z końcem maja stołeczne MPO odebrało dziewięć pojazdów bezpylnych z zabudową Zoeller Tech MEDIUM X4 na podwoziu Volvo Trucks. Wszystkie napędzane są gazem ziemnym, co wpisuje się w konsekwentną realizację polityki niskoemisyjności. Już około 25% floty Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania napędza CNG – zaznacza UM.

Udoskonalanie floty pojazdów to jedna z naszych kluczowych inwestycji. Nowoczesne śmieciarki, które spełniają wszystkie normy środowiskowe, to nie tylko wizytówka rozwijającej się Warszawy, ale przede wszystkim gwarancja ekologicznego bezpieczeństwa mieszkańców stolicy – mówi Zdzisław Gawlik, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie.

Tegoroczne odbiory śmieciarek stołecznego MPO rozpoczęły się od kwietniowego zakupu czterech pojazdów bezpylnych marki Renault, z których każdy dysponuje ładownością 5,8 ton.

Wszystkie nasze pojazdy są precyzyjnie dobierane do potrzeb obsługiwanego rejonu miasta. Każda dzielnica ma swoją specyfikę, która polega na zróżnicowanym ułożeniu ulic i odrębnej charakterystyce architektonicznej. Odpowiednio dopasowany pojazd może znacząco ułatwić załodze odbiór odpadów – wyjaśnia Dariusz Wachnicki, dyrektor Działu Odbioru Odpadów w MPO Warszawa.

Nie tylko 13 śmieciarek

Stołeczny magistrat wskazał, że 13 śmieciarek zasili flotę spółki to część floty miejskiej spółki, która w tej chwili dysponuje ponad 150 pojazdami bezpylnymi. W 2021 i 2022 roku załogi odbierające odpady testowały także innowacyjne śmieciarki elektryczne. Pracownicy MPO mieli okazję realizować zadania śmieciarką elektryczną Renault Trucks Z.E oraz przez trzy tygodnie testować pierwszego „elektryka” od Volvo Trucks.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Warszawy

reklama

reklama

reklama

reklama