Zielony numer alarmowy

Zielony numer alarmowy w Gorzowie Wielkopolskim

Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. (UM) poinformował, że uruchomił zielony numer alarmowy (95 7355 666), dzwoniąc pod który można zgłosić problem związany z zielenią miejską.

Co można zgłaszać na zielony numer alarmowy?

Jak wskazuje magistrat, zgłoszenia mogą dotyczyć pielęgnacji zieleni (drzew, krzewów, trawników i żywopłotów), połamanych lub przewróconych drzew oraz utrzymania czystości na terenach zieleni. Dzwonić można również w sprawie konieczności usunięcia drzew – dotyczy to wyłącznie egzemplarzy chorych, obumarłych lub stwarzających zagrożenie.

Miejscy urzędnicy zwracają uwagę, że pod zielony numer alarmowy warto także dzwonić by zgłaszać zaobserwowane nieprawidłowości na placach budów, gdy np. wykonawca nieprawidłowo zabezpieczył drzewa, uszkodzone zostały pnie lub korony drzew, albo widać obdarcia kory i złamane gałęzie. Właśnie w takch sytuacja magistrat zachęca do skorzystania z numeru 95 7355 666.

Zgłoszenia mogą dotyczyć również interwencji z udziałem zwierząt domowych, gospodarskich oraz dzikich.

Pod wskazany numer można również dzwonić by przedłożyć propozycje tematów z zakresu edukacji ekologicznej. Zgłosić można zapotrzebowanie na karmę i budy dla bezdomnych kotów, na ich sterylizację i kastrację, czy też na przeprowadzenie deratyzacji terenów miejskich.

Zielony numer alarmowy – jak będzie działać?

Magistrat odpowiada też na pytanie: Co stanie się ze zgłoszonymi sprawami? „Zostaną przekazane osobom z odpowiednich wydziałów Urzędu, zajmującym się na co dzień utrzymaniem miejskiej zieleni, inwestycjami lub ochroną środowiska, które podejmą się rozwiązania zgłoszonych problemów”.

Uruchomienie zielonego telefonu alarmowego, to efekt „zielonych konsultacji” – zaznacza UM i przypomina, że w październiku br. blisko 150 osób zabrało głos w sprawie systemu zarządzania zasobami środowiskowymi miasta. Na podstawie ankiet i rozmów z mieszkańcami powstał raport, który będzie podstawą do oczekiwanych przez gorzowian zmian, dotyczących zarządzania m.in. miejską zielenią.

Jednocześnie urzędnicy podkreślają, że zielony umer alarmowy nie jest powszechnym numerem alarmowym i będzie działał tylko w godzinach pracy UM, a sytuacje dotyczące bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia należy zgłaszać pod numer 112.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu