Zielony labirynt w Ciechanowie

Zielony labirynt w Ciechanowie

Urząd Miasta Ciechanów (UM) poinformował, że dostępny jest już zielony labirynt w Ciechanowie, który zlokalizowany jest na skwerze przy ul. Fabrycznej.

Jak podaje UM, labirynt z żywotników utworzony został za parowozem przy ul. Fabrycznej, na skwerze 4 czerwca 1989 roku. Labirynt, który osiągnął już prawie 1,7 m wysokości, udostępniono odwiedzającym, a układ krętych ścieżek o metrowej szerokości zaaranżowano na planie trójkąta.

Zielony labirynt w Ciechanowie udostępniony mieszkańcom

Zielony labirynt w Ciechanowie wykonano z tui „Brabant”. Ma on dwa wejścia i powstał na planie trójkąta o bokach długości 90,5 m, 84,7 m i 31,4 m. Alejki wykonano z grysu. Centralnym i jednocześnie orientacyjnym punktem jest wysokie drzewo o kolumnowym pokroju. By zapewnić roślinom odpowiednią ilość wody zainstalowano nawodnienie kropelkowe.

Jak zaznacza UM, utworzenie labiryntu to kolejna inwestycja w zieleń, wpisująca się w proekologiczne działania miasta, stanowiąca jednocześnie atrakcję, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Według ciechanowskiego magistratu, nietypowy sposób aranżacji przestrzeni służy jej ożywieniu.

Ciechanowski magistrat apeluje przy okazji do osób odwiedzających labirynt o szanowanie tego miejsca, nie zaśmiecanie go oraz o reagowanie na ewentualne przypadki zniszczeń i zgłaszanie tego rodzaju incydentów.

Na zlecenia UM labirynt wykonało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Ciechanów

fot. UM Ciechanów