Zielony dach Hydropolis

Będzie zielony dach Hydropolis

Miłka okazała, lawenda wąskolistna czy macierzanka cytrynowa – m.in. takie rośliny pojawią się na dachu Hydropolis. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu (MPWiK) zyska kolejną zieloną przestrzeń.

Zielony dach Hydropolis jeszcze w tym roku

Na dachu wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie (Hydropolis) zostanie wykonana ścieżka sensoryczna otoczona zróżnicowaną roślinnością – pod względem wielkości, kolorystyki, zapachu i pory kwitnienia.

Wrocławskie MPWiK stworzy tam ogród złożony z różnych gatunków bylin i traw, takich jak: bodziszek popielaty, ubiorek wiecznie zielony, żurawka ogrodowa, kostrzewa sina czy miskant chiński. Na pozostałej części dachu zostaną ułożone maty rozchodnikowe.

Goście Hydropolis będą mogli odpocząć nie tylko w strefie relaksu wewnątrz centrum, ale również na świeżym powietrzu, czyli na dachu XIX-wiecznego zbiornika wody czystej. Jako firma odpowiedzialna społecznie staramy się, by w każdym naszym działaniu przejawiać troskę o środowisko naturalne – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK.

Zielony dach Hydropolis

Jak zaznacza MPWiK, to kolejny zielony dach na terenach należących do MPWiK. Pierwszy z nich to ponad hektar łąki pełnej roślin miododajnych, z których nektar zbierają pszczoły z pasieki należącej do firmy.

Wrocławskie wodociągi czekają na pozwolenie na budowę. Po jego otrzymaniu będą mogły przystąpić do wyboru wykonawcy i realizacji projektu zielonego dachu Hydropolis. Plan zakłada, że inwestycja rozpocznie się i zakończy jeszcze w tym roku.

Na podstawie informacji nadesłanej przez MPWiK we Wrocławiu

fot. i rys. MPWiK we Wrocławiu

 

reklama