drzewka zakupione w donicach

Zbiorą drzewka zakupione w donicach

Zgodnie z tradycją, w grudniu, w dziesiątkach tysięcy łódzkich domów pojawiły się żywe choinki bożonarodzeniowe – zwraca uwagę Urząd Miasta Łodzi (UM) i dodaje, że od początku grudnia magistrat zachęcał, aby dokonywać przemyślanych zakupów choinek i podpowiadał, jak odpowiednio dbać o drzewka zakupione w donicach, a wszystko po to, by po okresie świątecznym nadawały się one do nasadzenia w gruncie.

Zbiorą drzewka zakupione w donicach, by dać drzewkom drugie życie

Magistrat zwraca uwagę, że mimo pandemii to kolejny raz, kiedy Leśnictwo Miejskie i łódzki Ogród Botaniczny będą zbierać choinki w doniczkach. Akcja potrwa do 31 stycznia br., a drzewa będzie można dostarczyć codziennie; również w weekendy, w godzinach od 7 do 19 w wyznaczonych miejscach.

– W czasach walki z gwałtownymi zmianami klimatycznymi nasadzenia drzew są jednym z kluczowych narzędzi. Dlatego zamiast wyrzucać po Świętach bożonarodzeniowe drzewka na śmietnik, zachęcamy łodzian do przywiezienia choinki nam i dołożenia w ten sposób swojej cegiełki do zwiększania liczby drzew w Łodzi – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu UM.

Gdzie będą zbierane drzewka zakupione w donicach?

Drzewka można oddać przy wejściu do Ogrodu Botaniczny, od strony ul. Retkińskiej 39/65, gdzie oznaczone miejsce zbioru choinek znajdzie się tuż za bramą wjazdową na teren Ogrodu przy nieużytkowanym obecnie kiosku. Choinki z korzeniami przyjmuje także Leśnictwo Miejskie (ul. Łagiewnicka 305), a oznaczone miejsce zbiórki znajdzie się przy Leśniczówce lub przy bramie. W tym roku do akcji włączyło się również Centrum Handlowe „Tulipan” (al. Piłsudskiego 94, oznaczone miejsce zbiórki znajdzie się na parkingu przy galerii), gdzie drzewka można będzie przywieźć tylko w poniedziałek 18 stycznia.

– Zebrane choinki będą odpowiednio zabezpieczane przez specjalistów pracujących w Leśnictwie Miejskim i Ogrodzie Botanicznym, a następnie zostaną nasadzone na miejskich terenach zieleni w sezonie wiosennym – dodaje Małgorzata Kryzińska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl

reklama

reklama

reklama

reklama